Bezpieczeństwo w weekend czerwcowy

  • 10.06.2020, 18:49
  • redakcja
Bezpieczeństwo w weekend czerwcowy pixabay/Gerd Altmann

Podziel się:

Oceń:

Przed nami długi weekend czerwcowy. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z opuszczeniem swojego miejsca zamieszkania każdy powinien wiedzieć, jak właściwie zabezpieczyć swój dom. Ponadto w ramach działań „Bezpieczny weekend-Boże Ciało” tczewscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu, ale też reagować na wszelkie niewłaściwe zachowania.

W przypadku wyjazdu pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu mieszkania.

- Zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolnostojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do domu – radzi asp. Anna Kinder z Zespołu Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Podczas naszej nieobecności starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów lub większej gotówki. Należy pamiętać o zakręceniu zaworów z wodą i gazem. Warto poprosić sąsiadów, aby zwrócili uwagę, czy ktoś obcy nie kręci się w pobliżu posesji. Przed wyruszeniem w podróż musimy sprawdzić stan techniczny pojazdu. Bardzo ważny jest też przed podróżą nasz stan psychofizyczny, który wpływa na bezpieczną jazdę samochodem.

W dniach 10-14 czerwca na drogach powiatu policjanci ruchu drogowego tczewskiej komendy realizować będą działania mające na celu uświadomienie kierowcom, że wioząc pasażerów są odpowiedzialni za ich życie i zdrowie. Jednocześnie duży nacisk zostanie położony na niestosowanie przez osoby poruszające się pojazdami z pasów bezpieczeństwa oraz bezpieczne zachowania na drodze motocyklistów i rowerzystów.

Opr. (tomm)/KPP Tczew

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe