Podsumowanie akcji „Bezpieczny weekend-Boże Ciało”

  • 15.06.2020, 17:56
  • Wawrzyniec Mocny
Podsumowanie akcji „Bezpieczny weekend-Boże Ciało”

Podziel się:

Oceń:

W miniony weekend tczewscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny weekend-Boże Ciało”. Akcja ukierunkowana była na ujawnianie i karanie m. in. kierujących przekraczających prędkość. Funkcjonariusze kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości oraz zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W weekend tczewscy policjanci kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Oprócz pomiaru prędkości funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący stosują się do pozostałych przepisów.

 

W działaniach w czasie tzw. długiego weekendu udział wzięło 60 funkcjonariuszy drogówki, którzy prowadzili kontrole pojazdów oraz zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. W czterech przypadkach policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, jedno prawo jazdy zostało zatrzymane w wyniku kierowania bez uprawnień. Zatrzymano też 2 nietrzeźwych kierujących.

 

Przypominamy, że brawurowa jazda niesie za sobą zagrożenie spowodowania wypadku. Pamiętajmy, że zachowanie ostrożności zarówno przez kierujących, jak i pieszych jest niezbędne dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

 

W dniach 10-14 czerwca na drogach powiatu policjanci ruchu drogowego tczewskiej komendy realizowali działania mające na celu uświadomienie kierowcom, że wioząc pasażerów są odpowiedzialni za ich życie i zdrowie. Jednocześnie duży nacisk położono na niestosowanie przez osoby poruszające się pojazdami z pasów bezpieczeństwa oraz bezpieczne zachowania na drodze motocyklistów i rowerzystów.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe