
Podziel się:
Oceń:
Jakże ważną inwestycją będzie przekop kanału żeglownego przez Mierzeję Wiślaną w zakresie: gospodarczym i turystycznym. Już kilkanaście wieków temu widziano dobro i znaczenie szlaków i dróg wodnych Żuław Wiślanych. Sukcesywnie budowano tory wodne od Krzyżaków, Prusów, Niemców, Niemców aż do II wojny światowej. Pożoga końca działań wojennych bezpowrotnie zniszczyła dorobek hydrologiczny. Warto do tego wrócić - polecam cenną lekturę naukową „Żuławy Wiślane” pod redakcją (praca zbiorowa) Pana Bolesława Augustowskiego, wydaną przez Gdańskie Wydawnictwo Naukowe w 1974 r. To warto przeczytać.
A wiersz jest dopełnieniem przyszłości, odkrywaniem tego co było, umknęło w czasie, straciło na znaczeniu -gospodarczo, kulturowo, turystycznie, itp.
Stanisław Orłowski
Malbork
Polecam mapkę z IX w., gdzie widać na wysokości miejscowości Skowronki otwarty dostęp do morza (tamże, str. 280 ryc. 12)
Poeta wyartykuował potrzebę przekopu, którego budowa przeszkadza. Wielu to boli, że Elbląg będzie miał dojście do morza. Szkoda, że nie jest już miastem wojewódzkim, to dałoby jeszcze większy rozmach gospodarczy. A obrażać ludzi, to nieładna cecha.
Poeta propagandy
Partyjny bełkot. Widać, że nie jesteście dziennikarzami, tylko tubą propagandową neoPZPR-u.
Zgadzam sie z Toba , ogolnie całe to wydawnoctwo jest pro pisowskie poniewaz właściciele dosyc mocno popierają pis