Czy osocze bogatopłytkowe, znane także jako wampirzy lifting, jest skuteczne?

  • 22.06.2020, 12:23
  • Źródło: Materiał partnera
Czy osocze bogatopłytkowe, znane także jako wampirzy lifting, jest skuteczne?

Podziel się:

Oceń:

Metody zaliczane do zabiegów z zakresu medycyny i kosmetologii estetycznej mogą nam pomóc w zredukowaniu bądź nawet całkowitym zlikwidowaniu wielu problemów skórnych. Dotyczy to także kuracji z użyciem osocza bogatopłytkowego, którą część osób może kojarzyć pod zupełnie inną nazwą – jako tzw. wampirzy lifting. W przypadku jakich niedoskonałości cery wspomniany zabieg daje najlepsze efekty? Co zrobić, aby zwiększyć skuteczność osocza bogatopłytkowego?

Osocze bogatopłytkowe już samo w sobie jest uznawane za jeden z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jednakże, jak w przypadku praktycznie każdej terapii gabinetowej, duży wpływ na osiągnięte rezultaty ma również postępowanie osoby, która korzysta ze wspomnianej kuracji. Wampirzy lifting nie wymaga, co prawda, szczególnie skomplikowanych przygotowań czy długiego okresu rekonwalescencji. Przestrzeganie kilku istotnych zaleceń „przed i po” pozwala jednak zminimalizować jakiekolwiek ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań oraz zwiększa skuteczność zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego.

Osocze bogatopłytkowe – na jakie problemy skóry?

Osocze bogatopłytkowe wykazuje wysoką skuteczność przy likwidowaniu różnych niedoskonałości ciała i skóry. Omawiany zabieg sprawdza się znakomicie m.in. w kuracjach przeciwstarzeniowych czy nawet mających na celu wzmocnienie włosów. Wszystko za sprawą tego, że preparat wykorzystywany w terapii pozwala na pobudzenie skóry do naturalnej odnowy biologicznej. Ponadto, zastosowanie osocza bogatopłytkowego skutkuje poprawą mikrokrążenia w obszarze poddawanym kuracji oraz stymulacją organizmu do produkowania nowych włókien kolagenowych.

Co takiego kryje się we wspomnianym preparacie? Odpowiedź jest prosta – krew osoby, która korzysta z omawianej kuracji. Nie chodzi oczywiście o taką ciecz w czystej postaci, ale o to, że na jej podstawie, w sterylnych warunkach, przygotowywane jest osocze bogatopłytkowe. Mowa więc o naturalnym preparacie, który charakteryzuje się pełną biokompatybilnością z organizmem danej osoby. W rezultacie, oprócz wielu dobroczynnych właściwości, ogromną zaletą osocza bogatopłytkowego jest również brak ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Przygotowania do zabiegów i program kuracji w gabinecie

Jeżeli będziemy chcieli skorzystać z zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego, często usłyszymy, że metoda ta wymaga kilku powtórzeń. Trzeba też wtedy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego odstępu czasowego pomiędzy kolejnymi wizytami w gabinecie medycyny estetycznej. Wszystko to należy ustalić z wykwalifikowaną osobą, która będzie wykonywała zabiegi osocza bogatopłytkowego. Program tej terapii można bowiem bez problemu dostosować do rodzaju oraz stopnia zaawansowania niedoskonałości ciała lub skóry. A kiedy ustalimy już harmonogram wizyt, czyli liczbę i częstotliwość zabiegów, warto się do niego stosować. Takie postępowanie z pewnością wpłynie na lepszą skuteczność wampirzego liftingu.

A czy przed każdym kolejnym spotkaniem w gabinecie trzeba pamiętać o jakichś szczególnych zaleceniach? W przypadku kuracji mającej na celu poprawę wyglądu skóry, np. w okolicach twarzy, szyi czy dekoltu, nie są wymagane żadne dodatkowe przygotowania. Przed każdym zabiegiem obszar, w którym dochodzi do aplikacji osocza bogatopłytkowego, i tak zostanie starannie oczyszczony oraz zdezynfekowany. Bezpośrednio przed wizytą można np. zrezygnować z nakładania makijażu, ale nie jest to konieczne. Co innego w przypadku wampirzego liftingu, który jest przeprowadzany w okolicach skóry głowy. Tutaj zaleceniem będzie umycie i wysuszenie włosów przed zabiegiem, czyli jeszcze w domu. Nie należy też wtedy korzystać z preparatów służących do stylizacji włosów, np. z lakieru.

Skuteczność wampirzego liftingu – jak postępować po każdej wizycie?

Kuracje iniekcyjne, do których zalicza się m.in. osocze bogatopłytkowe, wymagają często przestrzegania ważnych zaleceń pozabiegowych. Takie postępowanie nie tylko niweluje ryzyko pojawienia się ewentualnych powikłań, ale także zwiększa skuteczność terapii z zakresu medycyny estetycznej. Jak to wygląda w tym konkretnym przypadku?

Bezpośrednio po skorzystaniu z osocza bogatopłytkowego należy np. unikać kontaktu ze zwierzętami, które mogą być skupiskiem bakterii. Ponadto, okolice ciała, w których zaaplikowano preparat, trzeba chronić przed promieniowaniem UV. Najlepiej w ogóle unikać wtedy wystawiania skóry na działanie słońca. Jeżeli nie jest to możliwe – warto stosować kremy z wysokimi filtrami UV. Po zabiegach wampirzego liftingu niewskazane będzie również korzystanie z sauny czy basenu. Wszystkie wspomniane czynniki mogą bowiem doprowadzić do niepotrzebnego podrażnienia skóry. A jeżeli już do tego dojdzie, działanie łagodzące wykazują np. naturalne kremy z aloesem.

Qclinique.pl (źródło artykułu)

 

Źródło: Materiał partnera

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe