Impulsem na bałtyckie plaże. Wakacyjne połączenie z Trójmiasta do Ustki Uroczyska

  • 25.06.2020, 08:53
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Impulsem na bałtyckie plaże. Wakacyjne połączenie z Trójmiasta do Ustki Uroczyska

Podziel się:

Oceń:

Całodniowy wypoczynek na usteckiej plaży? A może rowerowa wyprawa po ziemi słupskiej? W wakacje takie wycieczki będą łatwiejsze. Dojazd zapewnią codzienne bezpośrednie pociągi z Trójmiasta do Ustki. Podróżnych zawiozą tam nowoczesne składy Impuls. Pierwszy kurs już w sobotę 27 czerwca 2020 r.

Pociągi  do Ustki będą kursować do 29 sierpnia. Stacją końcową będzie przystanek Ustka Uroczysko.

 

Jedziemy na plażę

Każdego roku w wakacje tysiące turystów odwiedza Ustkę. – W tym roku dojazd do bałtyckiego kurortu będzie jeszcze łatwiejszy. Dzięki modernizacji linii Słupsk-Ustka oraz zakupowi 10 elektrycznych składów Impuls damy mieszkańcom możliwość skorzystania z alternatywnego dla samochodu środka transportu – zapowiada Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Jeśli uwzględnimy korki na drogach i czas stracony na poszukiwanie miejsca parkingowego w Ustce, to okaże się że podróż pociągiem będzie nie tylko wygodniejsza ale i dużo szybsza – podkreśla marszałek.

 

Impulsem do Ustki

Pociągi będą kursować codziennie. – Z Trójmiasta do Ustki Uroczyska będą trzy połączenia. Składy wyjadą z Gdyni o godz.: 6.03, 9.33 i 16.25. Podróż potrwa niecałe trzy godziny – informuje Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury UMWP. Co ważne, składy odjeżdżające z Gdyni o 9.33 i 16.25 będą jechać aż z Elbląga, dzięki czemu bezpośredni dojazd do Ustki zyskają mieszkańcy Malborka, Tczewa czy Pruszcza Gdańskiego.  – To zupełna nowość i pierwsze chyba w historii bezpośrednie połączenie pociągiem regionalnym w tej relacji – dodaje. W drogę powrotną z Ustki do Trójmiasta pociągi wyruszą o 7.59 oraz o 19.06. Pociągi obsługiwane będą nowoczesnymi składami elektrycznymi Impuls. Są one dostosowane do przewozu osób na wózkach inwalidzkich,  klimatyzowane oraz mogą przewieźć nawet 20 rowerów.  

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe