Z Gdyni na Hel drogą morską

  • 26.06.2020, 11:04
  • Źródło: UM Gdynia
Z Gdyni na Hel drogą morską

Podziel się:

Oceń:

Jak się dostać z Gdyni na Hel bez korków, a przy okazji pobyć chwilę na morzu i ogrzać się w letnim słońcu? Wystarczy na gdyńskim skwerze Kościuszki kupić bilet na statek.  

Od 19 maja 2020, zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów, Żegluga Gdańska wznowiła kursowanie statków pasażerskich w żegludze krajowej, co oznacza, że znowu możemy popłynąć z Gdyni na Hel.

Po zwiedzaniu gdyńskich atrakcji już w ciągu godziny można dostać się na półwysep, który nazywany jest „początkiem Polski".

Gdyński „przystanek” i kasy znajdują się na skwerze Kościuszki (al. Jana Pawła II 2).

Wypłynięcia z Gdyni odbywają się codziennie o godzinie 10:00, natomiast o godzinie 13:00 i 16:30 zaplanowano tak zwane rejsy rezerwowe, które mogą zostać odwołane w przypadku niewystarczającej ilości chętnych.

Koszt biletu w jedną stronę wynosi: 45 zł normalny, 35 zł ulgowy i 15 zł za rower.

Bilety ulgowe przysługują dzieciom, młodzieży szkolnej i akademickiej. Dzieci do lat 4 płyną bezpłatnie.

Rezerwacje biletów prowadzone są tylko dla grup zorganizowanych.

Rejsy odbywają się z zachowaniem obowiązkowych środków ochrony osobistej. Na pokładzie pasażerowie muszą nosić maseczki, a na rejs sprzedawana jest tylko połowa dopuszczalnej liczby miejsc.

Po przybiciu na Hel można na przykład zwiedzić fokarium, wypocząć na plaży od strony otwartego morza albo pójść do jednego z tamtejszych muzeów.

Źródło: UM Gdynia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe