Prezydent Andrzej Duda w Starogardzie: „Pod biało-czerwoną flagą, wokół naszego Mazurka Dąbrowskiego jest miejsce dla każdego, dla każdego”

  • 30.06.2020, 15:20
  • Jacek Trzosowski
Prezydent Andrzej Duda w Starogardzie: „Pod biało-czerwoną flagą, wokół naszego Mazurka Dąbrowskiego jest miejsce dla każdego, dla każdego” Robert Trzosowski

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 29 czerwca z kampanijną wizytą przybył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Pomimo niesprzyjającej pogody i dokuczliwego, rzęsistego deszczu, głowę państwa witały tłumy osób. Prezydent w swoim przemówieniu mówił o wielu nurtujących Polaków sprawach, w tym także o obwodnicy. Zapewnił, że w tej sprawie jest po rozmowie z ministrem Adamczykiem i trzyma pieczę nad tą inwestycją. Nie zabrakło również tematów ogólnokrajowych, takich jak przekop Mierzei Wiślanej oraz budowa Centralnego Portu Lotniczego. - Pod biało-czerwoną flagą, wokół naszego Mazurka Dąbrowskiego jest miejsce dla każdego, dla każdego w naszym kraju – zaznaczył na samym końcu swojego przemówienia Andrzej Duda.

 

Prezydent Andrzej Duda przybył do stolicy Kociewia między innymi na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej w Starogardzie. Wcześniej zwierzchnik sił zbrojnych odwiedził Kwidzyn i gminę Pelplin.
Były to pierwsze powyborcze spotkania z rodakami. Tym bardziej cieszy fakt, że Andrzej Duda na takie spotkanie wybrał właśnie nasze miasto – Starogard Gdański.

Mieszkańcy zgromadzili się na Rynku
Przed przybyciem głowy państwa, na Rynku, pomiędzy dwoma kościołami, zgromadziły się tłumy osób. Z szacunków organizatorów wynika, że osób mogło być nawet kilka tysięcy. Tyle samo osób śledziło naszą transmisję na żywo, w Internecie.


Duda dziękował za oddane głosy
Andrzej Duda został przywitany kwiatami, oklaskami i okrzykami.
Swoje przemówienie rozpoczął od podziękowania mieszkańcom za udział w wyborach.
- Najbardziej dziękuję za zaufanie. Za głosy, które dały mi ogromną przewagę nad moim konkurentem Rafałem Trzaskowskim. To pomiędzy nami rozegra się ten ostatni wyścig o urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wierzę, że to dzięki Państwa wsparciu i determinacji to ja ten wyścig wygram i będę prezydentem na drugą kadencję. Dlatego proszę Państwa o wsparcie – mówił.
- Zwyciężymy, zwyciężymy – wołali ludzie w odpowiedzi na słowa prezydenta.
- Proszę, aby każdy porównał sobie Polskę w latach 2008-2015 i Polskę w latach 2015 i 2020 -  jak mu się żyło wtedy pod rządami PO, której wiceprzewodniczącym jest Rafał Trzaskowski – przemawiał Duda.

PO podniosła wiek emerytalny Polaków
Prezydent przypomniał również, że to właśnie za czasów rządów Platformy Obywatelskiej, wbrew zapewnieniom, podniesiono wiek emerytalny.
- Osobiście zapewniał o tym Donald Tusk. W tej sprawie zebrano miliony podpisów. Wszystko zostało złamane i zniweczone, a wiek emerytalny został na siłę podwyższony. Rafał Trzaskowski nazwał to wtedy „dorobkiem modernizacyjnym”. Ja obniżyłem wiek emerytalny zaraz po objęciu urzędu prezydenta - przypomniał obecny prezydent.

Prezydent o obwodnicy
Mieszkańcy rozwiesili na Rynku transparent, na którym widniał napis: „Obwodnica! Nie ulica! Apel do Prezydenta RP”
– Chciałbym zapewnić, że rozmawiałem o tym z ministrem Andrzejem Adamczykiem i mam jego zobowiązanie, że obwodnica będzie zrealizowana w wariancie, który był uzgodniony i zaakceptowany przez mieszkańców Starogardu Gdańskiego – zapewnił prezydent.


Nie Berlin, nie Moskwa, tylko Polska
Zbliżając się do końca swojej przemowy, Duda zaznaczył, że Polska jest w tej chwili na progu wielkiego boomu inwestycyjnego.
- Po to zaczęliśmy wielkie inwestycje, jak np. przekop Mierzei Wiślanej. To dzięki niemu miasta takie, jak Elbląg czy Frombork, będą mogły się rozwijać. Już nie będziemy musieli pytać Rosjan, czy możemy wpłynąć na nasze wody terytorialne – podkreślił Duda, za co został nagrodzony gromkimi brawami.
Polska to 38 milionów ludzi żyjących w kraju i 20 milionów żyjących poza granicami. My nie możemy mieć dużego lotniska z prawdziwego zdarzenia? A dlaczego nie? A co, Berlin? A dlaczego? Dlaczego cały biznes, który jest z tym związany nie może powstawać u nas?! – pytał.
Na zakończenie swojej wizyty Andrzej Duda podawał mieszkańcom dłonie i chętnie ustawiał się do zdjęć, pomimo intensywnego deszczu.

 

Jacek Trzosowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe