Jak samorządowcy radzą sobie w żeglarstwie? Regaty Gmin Województwa Pomorskiego w Rewie

  • 03.07.2020, 10:29
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Jak samorządowcy radzą sobie w żeglarstwie? Regaty Gmin Województwa Pomorskiego w Rewie

Podziel się:

Oceń:

W najbliższą sobotę, 4 lipca 2020 r., w Rewie odbędą się regaty, w których udział wezmą nietypowe drużyny. Będą to ekipy, w skład których wejdą wójtowie, burmistrzowie, prezydenci lub przewodniczący gmin. Na zawody żeglarskie samorządów z Pomorza zaprasza marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Regaty odbędą się na Zatoce Puckiej w Rewie. Oprócz wyścigów w programie jest również festyn rodzinny.

 

Otwarcie sezonu żeglarskiego

Do startu w regatach samorządowych zgłosiło się aż 16 drużyn z Pomorza. Każda ekipa składa się z 3 lub 4 osób. – Pomimo formuły regatowej, celem wydarzenia nie jest wynik sportowy, a integracja samorządów gminnych i propagowanie żeglarstwa – mówi marszałek Mieczysław Struk. – Dlatego zachęcałem, aby w każdej załodze znalazł się wójt lub burmistrz lub prezydent miasta albo przewodniczący rady – dodaje Struk.

Regaty zostaną rozegrane na łodziach klasy Puck, które dostarcza organizator. Start wyścigów o godz. 9.45, a odprawa sterników o 8.30 przy przystani żeglarskiej w Rewie, ul. Koralowa 5

 

Festyn rodzinny

 

 

Zakończeniu regat i uroczystemu otwarciu bosmanatu w Rewie towarzyszyć będzie żeglarski festyn rodzinny. Dla uczestników przygotowano wiele ciekawych atrakcji. Będą to m.in. mini-rejsy żaglówką, olimpiada żeglarska, pokazy pierwszej pomocy i pokazy gaśnicze oraz piknik z grillem. Start festynu 4 lipca, w sobotę, o godz. 12.00 przy przystani żeglarskiej „Rewa". Organizatorzy proszą o przyjście w maseczkach zakrywających usta i nos.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe