Wracamy do sprawy wypadku w Rokocinie. Wciąż nie wiadomo, czy 22-latka była trzeźwa

  • 03.07.2020, 11:24
  • Jacek Trzosowski
Wracamy do sprawy wypadku w Rokocinie. Wciąż nie wiadomo, czy 22-latka była trzeźwa

Podziel się:

Oceń:

Na prośbę naszych Czytelników, wracamy do poważnego wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę, 31 maja na drodze krajowej nr 22 w Rokocinie. 22-latka, uciekając przed policją, doprowadziła do zderzenia z dwoma pojazdami osobowymi. W zdarzeniu łącznie rannych zostało 5 osób. Kobieta miała 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdu za jazdę pod wpływem alkoholu.

Jak poinformowali nas Czytelnicy, 22-letnia sprawczyni zamieściła w Internecie wpis, z którego wynika, że „policjanci sprostowali zeznania”, a kobieta nie prowadziła pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Młoda kobieta zaprzecza również, jakoby miała 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdu. W swojej wypowiedzi zaznacza, że nawet czegoś takiego nie ma.

Informacje te postanowiliśmy skonsultować z policją. Jak informuje rzecznik KPP w Starogardzie, nie ma mowy o pomyłce w kwestii sądowych zakazów. 

– W przedmiotowej sprawie trwa dochodzenie policyjne. Obecnie potwierdzić mogę tylko, że 22-letnia mieszkanka powiatu starogardzkiego kierowała pojazdem pomimo 3 sądowych zakazów. W dalszym ciągu czekamy na wyniki badań krwi jednej z uczestniczek tego zdarzenia, które wykażą, czy 22-letnia kobieta prowadziła pojazd pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających – mówi asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd.
 

Jak udało nam się dowiedzieć, na wyniki badań krwi pod kątem obecności narkotyków czeka się nawet do kilku miesięcy. 

Jacek Trzosowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe