Obwodnica Starogardu. Zebraliśmy około 1000 podpisów

  • 04.07.2020, 20:10
  • Jacek Trzosowski
Obwodnica Starogardu. Zebraliśmy około 1000 podpisów

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 26 czerwca, od godziny 12.00 do 15, na starogardzkim Rynku, wszyscy, którym zależy na prawidłowym przebiegu starogardzkiej obwodnicy, mogli podpisać list do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w tej sprawie.

Inicjatywie Społecznego Komitetu Mieszkańców Przylesia i Okolic medialnie patronowała Gazeta Kociewska. W środowym wydaniu  apelowaliśmy o udział w akcji obywatelskiej na rzecz prawidłowego przebiegu starogardzkiej Obwodnicy - poza granicami miasta i jego wrażliwymi społecznie punktami.
- Nie pozwólmy, by anonimowi urzędnicy z Warszawy decydowali za nas i przeprowadzali projekty, które nie leżą w naszym interesie – pisaliśmy, licząc na duży odzew ze strony naszych Czytelników i zainteresowanych osób.

Jak było?
Mimo piątkowego skwaru (temperatura przekraczała 30ºC) do stolika pod namiotem kampanii „Obwodnica! Nie ulica!” przychodziły zainteresowane akcją osoby i chętnie składały podpisy (zbierano je nie tylko na Rynku).
Akcję koordynowali: Hanna Bielang - przewodnicząca Komitetu i jej zastępca Wojtek Zielke. Z ramienia redakcji wspierali ich redaktorzy Piotr Szubarczyk i Janusz Rokiciński.
- Cel został osiągnięty – ocenia Maciej Pawełek, jeden ze współorganizatorów akcji. - Zebraliśmy blisko 1000 podpisów. Wraz z apelem, wysłaliśmy je, pocztą elektroniczną, do Kancelarii Prezydenta RP i teraz czekamy na interwencję Pana Prezydenta w tej sprawie.

Janusz Rokiciński
fot Janusz Rokiciński

 

Jacek Trzosowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe