Chuligaństwo polityczne przypominające ubeckie metody. Zniszczone banery Andrzeja Dudy

  • 04.07.2020, 21:25
  • Źródło: Gazeta Tczewska
Chuligaństwo polityczne przypominające ubeckie metody. Zniszczone banery Andrzeja Dudy

Podziel się:

Oceń:

Pod osłoną nocy z piątku na sobotę 3/4 lipca br. przeciwnicy prezydenta Dudy rozerwali baner wyborczy przy ul. Broniewskiego i Jagiellońskiej w Tczewie. W ten przestępczy sposób chcą wpłynąć na demokratyczny proces wyboru głowy państwa.

Skandaliczny akt chuligaństwa politycznego, który został skierowany przeciwko materiałom wyborczym ubiegającego się o reelekcję Prezydenta Andrzeja Dudy  - jest godny stanowczego potępienia. To bezpardonowy przykład, kiedy brak argumentów merytorycznych zastępuje się argumentem siły - w tym przypadku niszcząc baner wyborczy. Działania takie wymagają zdecydowanego odporu wobec takich działań i znalezienia sprawcy (sprawców) tego przestępczego czynu. Pełnomocnik komitetu wyborczego Andrzeja Dudy złożył w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie na policji.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami prawa,  w  czasie  trwania  kampanii  wyborczej  wszelkie  materiały  wyborcze  zawierające oznaczenia  komitetu  wyborczego,  od  którego  pochodzą,  podlegają  prawnej  ochronie.  Ochrona  prawna  materiałów wyborczych to zakaz ich niszczenia, usuwania, zamalowywania itp. pod groźba kary. Niszczenie materiałów wyborczych jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny.  Wysokość grzywny ustalana jest przez Sąd i może wynieść do 5 tys. złotych. Jeżeli komitet wyborczy oszacuje swoje straty na kwotę przekraczającą 420 złotych, to zgodnie z kodeksem karnym, grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Prosimy o przesyłanie na e-mail:  [email protected] wszelkich przykładów niszczenia materiałów wyborczych. Tego typu działania stanowią zamach na uczciwy proces wyborów demokratycznych i muszą być ujawnione oraz surowo potępione, a sprawcy napiętnowani publicznie.

Poniżej porwany baner przy ul. Jagiellońskiej w Tczewie

 

Źródło: Gazeta Tczewska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe