Sport w Pomorskiem

  • 08.07.2020, 09:01
  • Źródło: PUW Gdańsk
Sport w Pomorskiem

Podziel się:

Oceń:

Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu, Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK i Dariusz Drelich, wojewoda pomorski gościli dziś w Gmina Cedry Wielkie. Spotkanie z dziećmi i ich opiekunami z dziesięciu klubów sportowych, które otrzymały wsparcie w ramach tegorocznej edycji programu Klub, było także okazją do podsumowania programów realizowanych przez Ministerstwo Sportu. W tym roku MS wsparło lokalne kluby sportowe i stowarzyszenia w Pomorskiem kwotą ponad 3 mln złotych.

- W latach 2016-2020 przeznaczyliśmy na wsparcie inwestycji w infrastrukturę sportową w tym regionie blisko 109 milionów złotych - zaznaczyła minister Dmowska - Andrzejuk.

- Bardzo się cieszę, że kluby mogą się rozwijać. Sport wychowuje, uczy współpracy i przestrzegania reguł - podkreślił wojewoda Dariusz Drelich. - Inwestowanie w infrastrukturę przynosi ogromne korzyści. W województwie pomorskim powstają nowoczesne obiekty, dzięki którym wiele dziedzin sportu może się rozwijać i doskonalić.

Spotkanie odbyło się przed halą przy Zespole Szkół w Cedrach Wielkich. Budowa została dofinansowana kwotą 2,5 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

W spotkaniu uczestniczyli:
Sokół Ełganowo
KS Osiczanka Osice
Korona Cedry Małe - Tenis
Snrrpk BRYZA Pruszcz Gdański
Klub Sportowy Taekwon
Uczniowski Klub Sportowy Bryza
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju polskiej Koszykówki Bryza
Klub Sportowy Wisła Długie Pole
Uczniowski Klub Sportowy Zawisza Przywidz
Stowarzyszenie Sportowo Turystyczne Gminy Pszczółki

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe