Nie tylko kierowcy będą zadowoleni. Modernizacja drogi wojewódzkiej 521 z Kwidzyna do Prabut ukończona

  • 08.07.2020, 10:37
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Nie tylko kierowcy będą zadowoleni. Modernizacja drogi wojewódzkiej 521…

Podziel się:

Oceń:

Inwestycja za prawie 50 mln zł objęła 19,8 km drogi wojewódzkiej nr 521. Powstały tam nowe skrzyżowania i zatoki autobusowe. Cała droga ma teraz równą nawierzchnię. Dzięki temu znacznie zwiększy się komfort przejazdu oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Uroczystość z okazji zakończenia modernizacji drogi odbyła się 7 lipca 2020 r. w Prabutach. W wydarzeniu wzięli udział marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Józef Sarnowski, lokalni samorządowcy oraz przedstawiciele wykonawcy prac.

 

521 przez Powiśle

Droga wojewódzka łączy Kwidzyn, Prabuty, Susz oraz położoną w województwa warmińsko-mazurskim Iławę. – To ważna nie tylko dla regionu droga. Zwłaszcza w sezonie letnim turyści podążają nią na Pojezierze Iławskie – zaznaczył Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Stan techniczny drogi był nienajlepszy. Mieszkańcy Powiśla od dawna zgłaszali postulaty dotyczące remontu. W interpelacjach poruszali to także radni województwa. – Cieszę się, że udało się tę arterię zmodernizować. To kolejna inwestycja wykonana przez ludzi i dla ludzi – podkreślił marszałek. Co ważne, to nie jedyna inwestycja drogowa, prowadzona w tym rejonie województwa. Zakończone zostały również prace na odcinku drogi nr 515.

Nowoczesna arteria

Kiedyś droga 521 była wąska, dziurawa i kręta. Teraz geometria niektorych łuków została poprawiona. Nawierzchnia jest równa i wykonana tak, aby ograniczyć hałas drogowy. Zastosowane materiały zwiększą także przyczepność pojazdów. – Zadbaliśmy także o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Na przejściach dla pieszych wybudowane zostały azyle. A wzdłuż całego przebudowywanego odcinak powstał ciąg pieszo-rowerowy, który, na znacznej długości, jest oddzielony od jezdni pasem zieleni – wyliczał marszałek Struk. Wybudowane zostały także zatoki autobusowe, a w Rakowcu, Kwidzynie i w Prabutach na skrzyżowaniach została zamontowana sygnalizacja świetlna. – Wycięte zostały także drzewa, które rosły w skrajni drogi. W ich miejsce zasadzonych zostało ponad 1300 nowych drzew – dodał Struk. Cała inwestycja kosztowała prawie 50 mln zł.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe