Nie czas na nudę – półkolonie z ZHP

  • 10.07.2020, 13:53
  • Źródło: UM Gdańsk
Nie czas na nudę – półkolonie z ZHP

Podziel się:

Oceń:

Warsztaty bębniarskie i gipsowe, zajęcia z zakresu pierwszej pomocy oraz warsztaty z bezpieczeństwa prowadzone przez policjantów – na półkolonie zorganizowane przez Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska ciągle są miejsca. W tym roku, ze względu na covid-19, akcja Lato w mieście musiała ulec zmianie. Na organizację wakacyjnej opieki dla dzieci miasto przeznaczyło 856 tys. złotych.

Wraz z dzieciakami w miejskich półkoloniach w piątek, 10 lipca wziął udział Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. edukacji i usług społecznych. – Fantastyczny czas dla najmłodszych gdańszczanek i gdańszczan. Staramy się, żeby mogli spędzać dobrze wakacje. Przede wszystkim mądrze, twórczo, innowacyjnie i takie możliwości im zapewniamy, w pełnym rygorze bezpieczeństwa. Cieszę się, że ZHP, który przystąpił do organizacji półkolonii o to zadbał – mówił prezydent Kowalczuk.

ZHP jest jednym z realizujących, na zlecenie miasta, półkolonii dla najmłodszych gdańszczanek i gdańszczan. Zajęcia odbywają się w trzech placówkach. W dwóch lokalizacjach - w Szkole Podstawowej nr 19 na Oruni Górnej oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Śródmieściu – są jeszcze wolne miejsca. Zajęcia odbywają się w tygodniowych turnusach do końca wakacji.


 

 

Źródło: UM Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe