Funkcjonariusze ZK Kwidzyn kolejny raz przekazali maseczki

  • 15.07.2020, 08:58
  • Źródło: ZK Kwidzyn
Funkcjonariusze ZK Kwidzyn kolejny raz przekazali maseczki

Podziel się:

Oceń:

W związku z akcją Resort Sprawiedliwości Pomaga, zainicjowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Kwidzynie kolejny raz przekazali maseczki ochronne.

Zakład Karny w Kwidzynie włączył się do akcji #resortsprawiedliwoscipomaga. Tym razem ruszyliśmy z pomocą dla Gminy Papowo Biskupie oraz Gminy Zławieś Wielka w województwie kujawsko-pomorskim. Łącznie przekazaliśmy 2500 sztuk maseczek. W dniu dzisiejszym nastąpiło przekazanie środków ochrony, które zostały uszyte przez skazanych mężczyzn recydywistów, w ramach programu resocjalizacji „Szycie, które chroni życie”. Program był realizowany w kwidzyńskiej jednostce przez wychowawców działu penitencjarnego. Jego głównym celem było bezinteresowne wsparcie i chęć włączenia się w społeczną pomoc dla najbardziej potrzebujących.

W Służbie Więziennej czas epidemii spowodował konieczność szukania nowych rozwiązań, nowych działań oraz inicjatyw mogących pomóc w readaptacji społecznej skazanych. Programy pomocowe skierowane do skazanych i realizowane obecnie w kwidzyńskiej jednostce, kładą nacisk przede wszystkim na wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności społecznej, bezinteresownej pomocy oraz empatii.

Źródło: ZK Kwidzyn

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe