Jednak odbędzie się Festiwal Filmowy w Gdyni w tym roku. Pokazy filmów w zmienionej, bezpieczniej formie

  • 16.07.2020, 11:04
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Jednak odbędzie się Festiwal Filmowy w Gdyni w tym roku. Pokazy filmów w zmienionej, bezpieczniej formie

Podziel się:

Oceń:

Organizatorzy festiwalu zmienili decyzję sprzed dwóch miesięcy i zdecydowali, że 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jednak odbędzie się w tym roku. Termin wyznaczono na 9-14 listopada 2020 r. Pokazy odbędą się jednak bez udziału publiczności.  

Komitet Organizacyjny zastrzega, że o tym, czy faktycznie festiwal filmowy odbędzie się w listopadzie, zadecyduje sytuacja epidemiologiczna w Polsce.

 

Nowa formuła

Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce w maju podjęto decyzję o tym, że gdyński FPFF nie odbędzie się w tym roku. Komitet organizacyjny imprezy ponownie zebrał się 15 lipca 2020 r. i jednogłośnie stwierdził, że festiwal odbędzie się w tym roku, ale nie tradycyjnie we wrześniu, lecz w listopadzie.

Zmieniono również formułę festiwalu. Pokazy filmów mają odbywać się jedynie w obecności dziennikarzy, bez publiczności, a konferencje prasowe z udziałem twórców będą transmitowane online.

 

Jakie filmy wezmą udział w konkursie?

Tego wciąż nie wiadomo. Organizatorzy FPFF nie ogłosili jeszcze żadnego naboru filmów do poszczególnych konkursów. Możliwe, że takiej selekcji w ogóle nie będzie, a w konkursie wezmą udziały filmy, których produkcja zakończyła się w tym roku.

Więcej szczegółów poznamy na początku sierpnia. Komitet Organizacyjny zwrócił się do dyrektora festiwalu o przedstawienie do dnia 3 sierpnia 2020 r. regulaminu, który ma zawierać zastępczą formułę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe