Rozsmakuj się w pomorskiej kuchni, kulturze i turystyce. Pomorskie Smaki wracają na Jarmark św. Dominika

  • 20.07.2020, 11:50
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Rozsmakuj się w pomorskiej kuchni, kulturze i turystyce. Pomorskie Smaki wracają na Jarmark św. Dominika

Podziel się:

Oceń:

Tu poznasz tradycję i kulturę Pomorza wyrażoną nie tylko w regionalnych przysmakach, ale też w rękodziele i architekturze. Dla podróżników przygotowano bogatą i ciekawą ofertę turystyczną województwa pomorskiego. Stacja Pomorskie Smaki, zorganizowana przez samorząd województwa pomorskiego, mieścić się będzie na Ołowiance podczas trzech jarmarkowych tygodni.  

Przystanek województwa pomorskiego czynny będzie codziennie od 25 lipca do 16 sierpnia 2020 r. w godzinach 10.00-18.00.

 

Wyjątkowe potrawy z Żuław, Kociewia i Kaszub

Co to są ruchanki i czym się różnią truskawki kaszubskie od innych? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą regionalni wystawcy z ofertą kulinarną. Pomorska kuchnia słynie z różnorodności i niewątpliwie zaspokoi gusta nawet tych najbardziej wybrednych. Oparte na tradycyjnych recepturach dania na przystanku Pomorskie Smaki wykonane będą z lokalnych surowców. Gotowane powoli, z najwyższej jakości naturalnych składników, bez zbędnych dodatków, barwników i polepszaczy.

Większość dań z oferty przystanku na Ołowiance można znaleźć na Liście produktów tradycyjnych, a lokalną i regionalną żywność wysokiej jakości mają producenci z Sieci Dziedzictwo Kulinarne – Pomorskie.

 

Haft kaszubski na trampkach i żuławskie akwarele

Niepowtarzalne muzea, ciekawe zabytki i instytucje kultury z szeroką ofertą dla odwiedzających – tak wygląda oferta kulturalna Pomorza. Skansen Wdzydzki, ceramika malborska i żuławskie domy podcieniowe to tylko niektóre z zabytków województwa pomorskiego, zachwycające bogatą historią i niezwykłą architekturą. Regionalne rękodzieło zachwyci entuzjastów, nie tylko folkloru, swoimi barwami i wyglądem.

Na stoisku Pomorskie Smaki będzie można zobaczyć m.in. żuławską i malborską ceramikę, przedmioty do domu i do ubrania związane z tradycją wzornictwa kociewskiego oraz produkty codziennego użytku, meble, obrazy i różnego rodzaju akcesoria z motywem tradycyjnego kaszubskiego haftu.

 

Pomorskie to nie tylko plaże

Ale także kompleksy leśne, wśród nich parki narodowe, parki krajobrazowe oraz liczne rezerwaty przyrody, kilkaset jezior i rzek, a także pola i łąki pełne darów natury. O tym, jakie jeszcze atrakcje czekają w wojewóztwie pomorskim na podróżników, przekonają się odwiedzający stoisko Pomorskie Smaki na Ołowiance. Oferta regionu jest szeroka i każdy piechur czy rowerzysta znajdzie tu coś dla siebie.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe