Mostek na ul. Łąkowej zostanie przebudowany. Powstaje ostatni odcinek trasy rowerowej

  • 21.07.2020, 07:30
  • Wawrzyniec Mocny
Mostek na ul. Łąkowej zostanie przebudowany. Powstaje ostatni odcinek trasy rowerowej UM w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. 23 lipca będzie miało miejsce zamknięcie ul. Łąkowej. Zamknięty zostanie przejazd przez mostek nad Kanałem Młyńskim.

O przebudowie tej ulicy prezydent Mirosław Pobłocki informował już przy okazji oddawania kolejnych odcinków rowerowych. Inwestycja przy ul. Łąkowej stanowi kolejny – ostatni już etap budowy Wiślanej Trasy rowerowej.

Jednak nie tylko o udogodnienia dla rowerzystów chodzi, bo mostek przy ul. Łąkowej jest od dawna w złym stanie i ta inwestycja drogowa jest okazją, by rozwiązać ten problem.

Jak informuje tczewski ratusz, prace będą polegać na wyburzeniu istniejącej konstrukcji i zastąpieniu jej nową, a także na dobudowaniu brakującego odcinka drogi dla rowerów od mostku w górę ul. Łąkową. Termin zakończenia prac to koniec grudnia br. i do tego czasu przejazd ulica Łąkową będzie utrudniony.

 

Do tego czasu swobodnie w tym miejscu będą mogły poruszać się jedyni służby porządkowe, mieszkańcy oraz właściciele i klienci pobliskich firm.

Objazdy poprowadzone zostaną ul. Malinowską i drogą krajową nr 91. Już w najbliższy poniedziałek pojawią się tablice informujące o objazdach.

Budowa Wiślanej Trasy Rowerowej i przebudowa mostku nad Kanałem Młyńskim to inwestycja samorządu miasta Tczewa. Z ramienia miasta prowadzi ja Zakład Usług Komunalnych – Miejski Zarząd Dróg. Wykonawcą, wyłonionym w drodze przetargu, jest firma Roka Budownictwo Sp. z o.o. ze Starogardu Gdańskiego. Koszt zadania to 3,4 mln zł.

 

Opr. (tomm)/UMw Tczewie

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe