Od czwartku do niedzieli rusza Jarmark Rzemiosła na Zamku

  • 21.07.2020, 12:11
  • Źródło: Nuzeum Zamkowe w Malborku
Od czwartku do niedzieli rusza Jarmark Rzemiosła na Zamku

Podziel się:

Oceń:

Epidemia Covid-19  w bardzo dużym stopniu pokrzyżowała plany i programy działania Muzeum Zamkowego w Malborku oraz  jego Oddziałów – Zamku w Sztumie i Zamku w Kwidzynie. Muzea musiały odwołać kilka wydarzeń, inne przełożyć na kolejne lata.

Sztandarowa impreza “ Oblężenie Malborka” należy do imprez masowych, skupiających kilka tysięcy ludzi, tak więc jej organizacja stała się niemożliwa .

Mając na uwadze obowiązujące przepisy oraz zachowując standardy bezpieczeństwa sanitarnego uczestników, turystów oraz pracowników Muzeum zrezygnowano z rozbudowanego programu imprezy. Jednakże nie chcąc całkowicie stracić atmosfery z życia codziennego minionych lat Muzeum zdecydowało się na organizację jarmarku rzemiosła.

Zamek Malbork ze swym niepowtarzalnym klimatem jest miejscem szczególnie predestynowanym do prezentacji zachowanego lub odtwarzanego bogactwa kultury ludowej i rzemiosła nawiązujących do wielowiekowej tradycji sławnych jarmarków.

W terminie 23-26 lipca Międzymurze zachodnie zapełni się ponad sześćdziesięcioma stoiskami rzemieślników , którzy będą sprzedawać niebanalne wyroby wytwarzane w tradycyjny sposób. Swoje towary wystawią rękodzielnicy z Polski i z zagranicy.

Dostępna będzie galanteria domowa, wyroby dekoracyjne, biżuteria, drewniane naczynia, lampiony z drewna i cienko wygarbowanej skóry (tzw. pergaminowej), miecze, hełmy, tarcze, tradycyjne średniowieczne stroje, zabawki, różnego rodzaju akcesoria, przepyszne miody pitne i niepowtarzalne drobiazgi.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na jarmark w terminie 23-26.07.2020r. w godz. 10.00-21.00!

 

Źródło: Nuzeum Zamkowe w Malborku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe