wznowienie bezpłatnych badań mammograficznych

  • 22.07.2020, 10:39
  • Źródło: LUX MED
wznowienie bezpłatnych badań mammograficznych

Podziel się:

Oceń:

LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą Paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań będą także środki do dezynfekcji rąk.

Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

Pruszcz Gdański – przy Centrum Kultury i Sportu, ul. F. Chopina 34

 

29 lipca 2020 w godzinach od 9.00 do 18.00

 

1 sierpnia w godzinach od 10.00 do 16.00

 

3 sierpnia 2020 w godzinach od 10.30 do 17.30

LUX MED prosi o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty, a na badanie zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania , a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

 

Źródło: LUX MED

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zuza
Zuza 23.07.2020, 13:43
Wspaniała wiadomość, oby sporo kobiet się o tym dowiedziało. Proponuję też ogłosić to jakoś bardziej lokalnie. Im więcej kobiet Was odwiedzi, tym większa szansa, że będą żyć długo i w zdrowiu. Sama mocno popieram takie akcje, odkąd mój lekarz z Medipakietu przekonał mnie do badań, których wcześniej bardzo się bałam.
Małgorzata
Małgorzata 30.07.2020, 17:54
Rozumiem doskonale, dopiero podejscie lekarza prywatnie, który ma na pacjenta więcej czasu otworzyło mi oczy jak ważne są regularne badania.

Pozostałe