Zatrzymano złodzieja recydywistę. Ukradł z mieszkania kilkaset złotych!

  • 25.07.2020, 07:30
  • redakcja
Zatrzymano złodzieja recydywistę. Ukradł z mieszkania kilkaset złotych! KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

POW. TCZEWSKI. Tczewscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży. Według ustaleń mundurowych sprawca z jednego z mieszkań ukradł portfel z dokumentami oraz telefon. Mieszkaniec powiatu tczewskiego został doprowadzony do miejscowej komendy. Śledczy przedstawili mu zarzuty kradzieży mienia. Okazało się, że był już karany za podobne przestępstwo.

15 czerwca br. tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela oraz telefonu komórkowego. Do zdarzenia miało dojść dzień wcześniej w jednym z mieszkań na terenie miasta. Przyjmujący zawiadomienie mundurowi ustalili, że sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę pokrzywdzonego i z jego mieszkania ukradł portfel z dowodem osobistym, kartą bankomatową oraz telefon komórkowy. Stróże prawa ustalili, że w wyniku tego przestępstwa powstały straty w wysokości 600 zł.

 

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 32-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Zatrzymany 32-latek został doprowadzony do miejscowej komendy. Wczoraj śledczy przedstawili mieszkańcowi powiatu tczewskiego zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że 32-latek popełnił ten czyn w warunkach recydywy. Teraz jego losem zajmie się sąd.

Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe