Zniknął z zasięgu wzroku żony. Pływał rekreacyjnie wzdłuż trzcin...

  • 27.07.2020, 11:12
  • Wawrzyniec Mocny
 Zniknął z zasięgu wzroku żony. Pływał rekreacyjnie wzdłuż trzcin... pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

GM. GNIEW. O tym, że nad wodą nie można być lekkomyślnym przekonał się niedoszły topielec, w którego poszukiwania w ostatnią niedzielę 26 lipca, zaangażowano aż 12 zastępów straży pożarnej.

Do zdarzenie doszło 26 lipca nad Jeziorem Rakowieckim (sołectwo Rakowiec). Strażacy zostali wezwani ok. godz. 16-tej przez żonę mężczyzny. Mężczyzna zniknął z zasięgu jej wzroku. Ta myśląc, że jej mąż mógł topić się lub utonąć wezwała na pomoc strażaków.

12 zastępów straży pożarnej szukało niedoszłego topielca,w końcu go odnaleziono – na szczęście całego i zdrowego.

Jak się dowiedzieliśmy zaginiony miał 58 lat. Po prostu nie powiadomił żony, że zamierza popływać gdzieś dalej. Strażacy znaleźli go pływającego wzdłuż trzcin w pewnej odległości od miejsca gdzie się kąpano w tym dniu.

 

Zdarzenie to pokazuje ile można spowodować kłopotu, nie informując o swoich zamierzeniach nad wodą. Gdyby mężczyzna powiadomił kogokolwiek, że zamierza pływać gdzieś dalej być może uniknięto by zaangażowania znacznych sił służb, które mogły być potrzebne wówczas w innym miejscu.

Szukając ochłody warto pamiętać, że woda oprócz rekreacji i miłego wypoczynku stanowi też potencjalne zagrożenie, gdzie trzeba mieć oczy szeroko otwarte.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że należy szczególnie uważać na małe dzieci bawiące się nad wodą, a jako dorośli pamiętajmy o tym, by nie pływać pod wpływem alkoholu i powiadamiać się nawzajem o tym, gdzie zamierzamy pływać, tym bardziej jeśli planujemy to w miejscu niestrzeżonym...

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe