Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego złodzieja

  • 03.08.2020, 13:44
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego złodzieja

Podziel się:

Oceń:

W sobotę policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymał mężczyznę, który ukradł elektronarzędzia ze sklepu. Mundurowy był na zakupach i w pewnym momencie usłyszał okrzyk „łapcie złodzieja” oraz zobaczył uciekającego przed ochroniarzem mężczyznę. Policjant natychmiast zareagował i zatrzymał 26 latka, który miał przy sobie skradziony towar. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany i najbliższe kilka miesięcy spędzi w areszcie.

Policjantem jest się nawet poza służbą. W sobotę (01 sierpnia br. ) udowodnił to funkcjonariusz z 16 letnim stażem pracy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. asp. sztab. Mariusz Żbikowski. Mundurowy był w czasie wolnym od służby na zakupach w Pruszczu Gdańskim. Po wyjściu ze sklepu usłyszał okrzyk „łapcie złodzieja” i zobaczył, że ochroniarz z dyskontu spożywczego biegnie za mężczyzną. Policjant natychmiast dogonił uciekającego mężczyznę i obezwładnił go. 26-latek ukradł elektronarzędzia ze sklepu. Na miejsce przyjechał patrol policji. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do innej sprawy i najbliższy kilka miesięcy spędzi w areszcie.

 

Dzięki dzielnej postawie i szybkiej reakcji policjanta odzyskano skradziony towar, a 26-latek, który go ukradł trafił do aresztu odsiedzieć wcześniej zasądzoną kare pozbawienia wolności.

 

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe