Policyjne działania na rzecz walki z koronawirusem

  • 06.08.2020, 10:33
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policyjne działania na rzecz walki z koronawirusem

Podziel się:

Oceń:

Słupscy policjanci codziennie interweniują wobec osób, które nie stosują się do zaleceń i przepisów sanitarnych i stale powtarzają o tym, jak ważne jest przestrzeganie obostrzeń. Liczba zachorowań nie maleje, a mimo to nadal widać rozluźnienie społeczne. Wczoraj policjanci podjęli 59 interwencji, pouczyli 49 osób, nałożyli 10 mandatów karnych i skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku regularnie prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Prowadzone akcje i rozmowy ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się niewidzialnego wroga. Celem policyjnych działań jest też wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. Niestety nadal widać brak dyscypliny społecznej. Nie wszyscy dbają o bezpieczeństwo.

Wczoraj słupscy policjanci interweniowali w blisko 60 przypadkach. Kontrole odbywały się w miejscach dużych skupisk osób. W trakcie rozmów z policjantami zdecydowana większa ilość osób zaczęła stosować się do zaleceń. Okazało się, że ludzie mieli maseczkę na brodzie, w kieszeni czy w torebce. Zgodnie z przeznaczeniem użyli jej dopiero na widok policjanta i na jego wyraźnie zwróconą uwagę. Wynikiem wczorajszych działań ukierunkowanych na rzecz walki z koronawirusem było pouczenie 49 osób, ukaranie 10 osób mandatami karnymi i sporządzenie 1 wniosku o ukaranie do sądu. Po raz kolejny okazało się, że najbardziej zdyscyplinowani są pasażerowie transportu publicznego. Policjanci skontrowali 17 autobusów, w których nie ujawnili żadnych nieprawidłowości.

W trakcie interwencji mundurowi powtarzali o konsekwencjach nie tylko prawnych, a przede wszystkim zdrowotnych. Zwracali uwagę na aspekt odpowiedzialności za osoby, z którymi przebywamy i za te, obok których przechodzimy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do zaleceń sanitarnych.

 

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe