Dożynki Wojewódzkie 2020 odwołane, ale w Pelplinie będzie dziękczynna msza

  • 10.08.2020, 09:46
  • Paulina Stolz
Dożynki Wojewódzkie 2020 odwołane, ale w Pelplinie będzie dziękczynna msza

Podziel się:

Oceń:

W związku z pandemią samorząd województwa pomorskiego odwołuje planowane na 12 września 2020 r. Dożynki Wojewódzkie. Nie odbędzie się także coroczny konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Zamiast Dożynek 12 września w bazylice katedralnej w Pelplinie zostanie odprawiona uroczysta msza święta.

Msza święta będzie jedynym wydarzeniem organizowanym w ramach Święta Plonów.

 

Dożynki odwołane

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce w dalszym ciągu nie jest ustabilizowana. Liczba zakażeń rośnie także na Pomorzu. – W związku z tym samorząd województwa pomorskiego podjął decyzję o odwołaniu Dożynek Wojewódzkich 2020, które miały się odbyć 12 września – mówi Krzysztof Pałkowski, zastępca dyrektora Departamentu Środowiska i Rolnictwa UMWP. – Robimy to przede wszystkim w trosce o zdrowie i życie uczestników Dożynek, mieszkańców regionu i rolników – dodaje. Warto pamiętać, że każdego roku w Dożynkach Wojewódzkich uczestniczyło kilka tysięcy osób z całego województwa. Odwołany został także coroczny konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

 

Msza w Pelplinie

W 2020 r. jedynym elementem obchodów Święta Plonów będzie uroczysta msza w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP w Pelplinie. – Ta uroczysta msza w intencji rolników i podziękowania za zebrane plony zostanie odprawiona 12 września o godz. 12 – zapowiada dyrektor Pałkowski. – Co ważne, msza będzie transmitowana w radiu diecezji pelplińskiej oraz w mediach Urzędu Miasta i Gminy Pelplin i samorządu województwa – informuje przedstawiciel UMWP.

 

Paulina Stolz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe