Policjant po służbie doprowadził do zatrzymania poszukiwanego

  • 11.08.2020, 14:05
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjant po służbie doprowadził do zatrzymania poszukiwanego

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusz słupskiej drogówki będąc w czasie wolnym od służby doprowadził do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny. Podejrzenia mundurowego wzbudziły zasłonięte tablice rejestracyjne mazdy, o czym powiadomił dyżurnego. Policjant by ułatwić patrolowi szybkie dotarcie do przemieszczającego się samochodu cały czas jechał za mazdą i na bieżąco informował dyżurnego o miejscu w którym się znajduje. Po zatrzymaniu 40-latka okazało się, że kierujący mazdą nie posiada uprawnień i jest osobą poszukiwaną.

Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku będąc w czasie wolnym od służby, na stacji paliw zauważył mazdę z zakrytymi tablicami rejestracyjnymi. Zastany widok wzbudził podejrzenia policjanta, który nie spuszczał mazdy z oka i o wszystkim powiadomił dyżurnego jednostki. Policjant jechał za kierującym i utrzymywał łączność z dyżurnym, którego na bieżąco informował o swoim położeniu. Na wysokości miejscowości Bydlino patrol zatrzymał kierującego mazdą.

Mężczyzna początkowo tłumaczył, że powodem zasłonięcia tablic była potrzeba wykonania zdjęć do sprzedaży auta. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że zatrzymany 40-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem i jest osobą poszukiwaną.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do aresztu, gdzie teraz odbywa zaległą karę pozbawienia wolności. 40-latek wkrótce odpowie też za kierowanie pojazdem bez uprawnień, musi się także liczyć z konsekwencjami za zasłonięcie tablicy rejestracyjnej. Grozi mu grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe