Dzienny rekord zakażeń koronawirusem na Pomorzu

  • 13.08.2020, 11:37
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Dzienny rekord zakażeń koronawirusem na Pomorzu

Podziel się:

Oceń:

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku (WSSE Gdańsk) w środę 12 sierpnia 2020 r. poinformowała o wykryciu w ciągu ostatniej doby aż 75 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Pomorzu. To dobowy rekord od początku epidemii w Polsce. Najwięcej nowych przypadków dotyczy Gdańska (27) oraz powiatu lęborskiego (11).

W całej Polsce 12 sierpnia 2020 r. wykryto 715 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej chorych przybyło w województwie małopolskim (173), śląskim (145), mazowieckim (76) i pomorskim (75).

 

Nowe zakażenia na Pomorzu

W Gdańsku zakażonych jest 5 kobiet i 20 mężczyzn oraz dwóch nastolatków. W powiecie lęborskim Covid-19 wykryto u 11 osób – pięciu kobiet i czterech mężczyzn oraz trzech dziewczynek, a w powiecie wejherowskim 7 nowych przypadków dotyczy trzech kobiet i trzech mężczyzn oraz jednej nastolatki.

Nowe zakażania potwierdzono również w powiecie kartuskim (5 kobiet i 2 mężczyzn), w Gdyni (5 mężczyzn, jedna kobieta i nastolatka) oraz po 2 przypadki w Sopocie i w powiecie gdańskim (po jednej kobiecie i jednym mężczyźnie).

Łącznie, od początku epidemii w Polsce, liczba potwierdzonych przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na Pomorzu wynosi 1313. Obecnie (12 sierpnia 2020 r.) aktywne są 554 zakażenia, a hospitalizowanych jest 47 osób.

 

Ogniska koronawirusa – Pomorskie

Osoby z powiatów kartuskiego, lęborskiego, bytowskiego i Sopotu, a także jedna z powiatu wejherowskiego, u których w ciągu ostatniej doby wykryto koronawirusa, związane są weselem w powiecie kartuskim. Jak podaje na Twitterze pomorski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Tomasz Augustyniak 13 osób zakażonych z Gdańska to ognisko marynarskie.

Jedynie 32 osoby spośród wszystkich dzisiaj wykrytych przypadków zakażenia przebywało na kwarantannie, a 3 były objęte nadzorem epidemiologicznym. Stan wszystkich chorych jest dobry.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe