UWAGA! Starostwo Powiatowe w Sztumie od 24 sierpnia zmienia organizację pracy w związku z epidemią COVID-19

  • 17.08.2020, 14:48
  • redakcja
UWAGA! Starostwo Powiatowe w Sztumie od 24 sierpnia zmienia organizację pracy w związku z epidemią COVID-19 Fot. Materiały promocyjne Starostwa Powiatowego w Sztumie

Podziel się:

Oceń:

Uwaga! Od dnia 24 sierpnia br. Starostwo Powiatowe w Sztumie pracuje w zmienionym systemie, zarządzenie Starosty nr 42 z dnia 18 sierpnia 2020 r. wprowadza:
  1. System bezkolejkowy z wykorzystaniem tzw. wrzutni na dokumenty:

             ● umieszczonej na parterze holu starostwa, zaraz przy wejściu do urzędu,

             ● dokumenty należy składać w zamkniętych kopertach z opisem wydziału,

        2. Punkt obsługi interesanta:

             ● parter – hol starostwa

● zapewnia obsługę interesantów Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg w zakresie rejestracji pojazdów i prawa jazdy,

● zapewnia obsługę interesantów Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w zakresie rejestracji jednostek pływających,

      ● do dyspozycji interesantów w godzinach pracy urzędu dostępni są pracownicy starostwa pod numerami telefonów na stronie internetowej bip.powiatsztumski.pl,

 

3. Godziny dostępności „wrzutni” i punktu obsługi interesanta w Starostwie Powiatowym w          Sztumie przy ul. Mickiewicza 31:

            ● w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 8.00 – 14.00,

            ● w środy w godz. 8.00 – 15.00,

            ● w piątek w godz. 8.00 – 13.00,

            ● codziennie w godz. 11.00- 11.15 – przerwa techniczna,

 

Zmiany wprowadzono na podstawie par. 21 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w celu zapewnienia ciągłości działania organów administracji publicznej, w tym odpowiedzialnych za bezpieczeństwo powszechne i zarządzanie kryzysowe na administrowanym terenie na podstawie art. 17 ustawy o zarządzaniu kryzysowym z 2007 r., czyniącego Starostę Powiatu organem administracji publicznej, odpowiedzialnym za monitorowanie, analizowanie, kierowanie oraz reagowanie w sytuacjach kryzysowych, a także za usuwanie skutków niektórych zdarzeń kryzysowych. Dlatego też niezbędne jest wprowadzenie ograniczeń sposobu pracy w jednostkach organizacyjnych Powiatu Sztumskiego, a także zmiana trybu i sposobu obsługi interesantów mającą na celu realizację kluczowych procesów, ważnych dla zachowania interesów mieszkańców oraz minimalizowanie ryzyk związanych z rozprzestrzenianiem się zagrożenia epidemiologicznego na terenie powiatu.

Dodatkowe zmiany w trybie i sposobie obsługi mieszkańców w niektórych sprawach urzędowych, uzupełniając funkcjonowanie dotychczasowego punktu obsługi interesantów o wrzutnię na dokumenty, które z racji postępowań administracyjnych i urzędowych wymagają czasu na opracowanie.

Tego typu rozwiązanie ma na celu zmniejszenie kolejek osób oczekujących w punkcie obsługi interesanta oraz minimalizację zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS CoV-2 pośród osób gromadzących się przy wejściu do budynku starostwa oraz w holu.

Bardzo prosimy o stosowanie się do wprowadzonych zmian, ze szczególnym uwzględnieniem obowiązujących obecnie na terenie powiatu (Strefa Zielona) ograniczeń, zakazów i nakazów oraz stosowanie indywidualnych, obowiązujących w przestrzeni publicznej, jak również w budynkach użyteczności publicznej środków ochrony osobistej.

Dziękujemy za zrozumienie i pełną współpracę.

 

Wawrzyniec Mocny

 

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe