Ponad 27 mln zł. dla pomorskich firm. Konkurs grantowy SPEKTRUM wystartował

  • 17.08.2020, 15:20
  • Wawrzyniec Mocny
Ponad 27 mln zł. dla pomorskich firm. Konkurs grantowy SPEKTRUM wystartował pixabay

Podziel się:

Oceń:

Nawet 50 proc. dofinansowania na zakup specjalistycznych usług doradczych mogą uzyskać mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa pomorskiego. Firmy dotknięte pandemią mogą ubiegać się nawet o 95 proc. dofinansowania. Wnioski można już składać w Agencji Rozwoju Pomorza.

Projekt jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Czym jest SPEKTRUM?

Realizowany przez Agencję Rozwoju Pomorza projekt „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych” skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. – W ramach systemu tworzony jest katalog usług doradczych odpowiadający potrzebom rozwojowym pomorskich firm. W bazie danych projektu można już znaleźć usługi z wielu branż – mówi Katarzyna Laskowska kierownik projektu SPEKTRUM w Agencji Rozwoju Pomorza. Są między innymi ogłoszenia prawne i podatkowe, związane z eksportem czy z zakresu marketingu, HR i doradztwa środowiskowego. – Do katalogu dodawane będą kolejne usługi. Możliwość zgłaszania kolejnych typów usług będą mieli zarówno przedsiębiorcy poszukujący wsparcia, jak i firmy doradcze – dodaje.

 

 Nawet 200 tys. euro

Przedsiębiorstwa, które zgłoszą się do konkursu mogą otrzymać dofinansowanie nawet do 50 proc., ale przedsiębiorstwa dotknięte skutkami pandemii mogą liczyć na granty sięgające nawet 95 proc. – Co ważne, o granty można starać się wielokrotnie. Wystarczy spełniać odpowiednie kryteria – wyjaśnia przedstawicielka ARP. Łączna wartość otrzymanego przez firmę wsparcia nie może przekroczyć 200 tys. euro. Jak aplikować o wsparcie? – Procedura jest prosta. Wystarczy poddać się badaniu wstępnemu i wybrać usługę z katalogu. Oferujemy także możliwość bezpłatnego badania potrzeb rozwojowych firmy – opisuje Laskowska. Nabór wniosków rozpoczął się 12 sierpnia 2020 r. i przebiega w trybie ciągłym. Usługi doradcze muszą zakończyć się najpóźniej w połowie 2023 r. Wartość projektu SPEKTRUM to ponad 27 mln zł, a unijne dofinansowanie wynosi prawie 17 mln zł.

 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu grantowego na stronie Agencji Rozwoju Pomorza.

Info: pomorsie.eu

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe