Mistrz koreańskiej sztuki walki Taekkyeon odwiedził Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

  • 18.08.2020, 12:54
  • Źródło: AWFiS/Karolina Rogowska
Mistrz koreańskiej sztuki walki Taekkyeon odwiedził Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku Mikołaj Polak

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odwiedził Honorowy Ambasador południowokoreańskiego miasta Chungju Taekgyeon pan Byun Seungjin - mistrz starożytnej koreańskiej sztuki walki zwanej Taekkyeon.

Taekkyeon jest pierwszą sztuką walki wpisaną na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kultury Ludzkości UNESCO, a przez rząd Korei Południowej uznawana jest za skarb narodowy.

Gości w murach uczelni przyjął prorektor AWFiS ds. sportu dr Tomasz Chamera.

"Podczas spotkania rozmawialiśmy o współpracy w zakresie wprowadzenia do Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu koreańskiej sztuki walki Taekkyeon, która obok obecnego już judo i karate tradycyjnego, byłaby kolejną propozycją dla naszych studentów. Upowszechnianie tradycyjnych sztuk walki jest dla nas ważne dlatego, że stanowią one nie tylko sport, ale wraz z zawartą w nich filozofią, są wspaniałym systemem edukacyjnym, opartym na kształtowaniu i rozwoju osobowości - powiedział prorektor ds. sportu dr Tomasz Chamera - Dzisiaj potwierdziliśmy chęć współpracy, a w najbliższym czasie zaczniemy rozmawiać o szczegółach, gdyż w moich założeniach zależy nam na przejściu z działalności typowo administracyjnej, na taką, która ma stanowić inspirację dla osób chcących realizować w naszej uczelni innowacyjne i ciekawe projekty".

Wizyta koreańskiej delegacji była pokłosiem coraz większego zainteresowania organizacji zagranicznych i miast współpracą z uczelnią.

 

Źródło: AWFiS/Karolina Rogowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe