Uczyli udzielania pierwszej pomocy

  • 23.08.2020, 11:32 (aktualizacja 23.08.2020, 11:44)
  • Tomasz Dominowski
Uczyli udzielania pierwszej pomocy KP PSP w Kwidzynie Strażacy z Komeny Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie wspólnie ze druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gardei odwiedzili plażowiczów wypoczywających nad jeziorem Kamień w Gardei.

Podziel się:

Oceń:

Strażacy z Komeny Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie wspólnie ze druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gardei odwiedzili plażowiczów wypoczywających nad jeziorem Kamień w Gardei. Chętni mogli między innymi przypomnieć sobie lub poznać zasaday udzelania pierwszej pomocy. Akcja została zrealizowana w ramach oglnopolskiej kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Adresatami projektu są dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe.

- Celem przedsięwzięcia było podniesienie świadomości plażowiczów na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego wypoczynku nad wodą. Zainteresowani, po wcześniejszym instruktażu przeprowadzonym przez strażaków, mieli okazję spróbować swoich sił z zakresu pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a także obejrzeć pokaz podejmowania osoby poszkodowanej z wody. Strażacy zaprezentowali również działania z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz łodzi ratowniczej, które wywarły na zgromadzonych ogromne wrażenie. Nie zabrakło rozmów dotyczących zachowania ostrożności i czujności podczas wypoczynku nad wodą, kąpieli czy uprawiania sportów wodnych. Jednym z istotnych elementów było także przestrzeganie przed zażywaniem kąpieli w miejscach niestrzeżonych jak i zwracanie szczególnej uwagi na znajdujące się nad wodą dzieci – relacjonuje str. Katarzyna Barańska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie.

W wydarzeniu brali udział także ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz funkcjonariusze Komeny Powiatowej Policji w Kwidzynie, którzy rozdawali ulotki propagujące bezpieczeństwo nad wodą.

(jk)

Tomasz Dominowski

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe