Premier na Forum Wizja Rozwoju

  • 25.08.2020, 11:23
  • Źródło: PUW Gdańsk
Premier na Forum Wizja Rozwoju

Podziel się:

Oceń:

- Polska w 2050 r. będzie oknem dla Wschodu na Zachód i oknem dla Europy Zachodniej na Wschód - mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas sesji otwierającej III edycję Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. - Doskonale zdajemy sobie sprawę, że kierunki rozwoju na 10, 20, 30 lat do przodu, będą wyznaczane przez nowoczesne rozwiązanie w energetyce oraz nowoczesne rozwiązania chemiczne i petrochemiczne [...] Zwyciężą te państwa, które oprą swój model gospodarczy na automatyce, robotyce, a jednocześnie będą potrafiły zaangażować pracowników, nie zostawiać ludzi obok, tylko włączyć do rozwoju gospodarczego - podkreślał premier.

W czasie wizyty na Forum Wizja Rozwoju szefowi rządu towarzyszył Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Odbywające się w Akademii Marynarki Wojennej Forum Wizja Rozwoju to największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce. W trakcie dwudniowego wydarzenia eksperci ze świata biznesu i polityki oraz przedstawiciele nauki dyskutują o najważniejszych wyzwaniach stojących przed naszym krajem.

Rozmowy odbywają się w panelach podzielonych na kilkanaście bloków tematycznych, dotyczących między innymi: edukacji zawodowej, energetyki, automatyzacji i robotyzacji polskiego biznesu, szeroko rozumianego rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu oraz inwestycji, takich jak np. przekop Mierzei Wiślanej czy budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego.

 

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe