Policjanci na festynie „bezpieczni na 5”

  • 27.08.2020, 10:05
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci na festynie „bezpieczni na 5”

Podziel się:

Oceń:

Podczas festynu „bezpieczni na 5” przy Stadionie Energa policyjni profilaktycy edukowali oraz czuwali nad bezpieczeństwem uczestników. Funkcjonariusze opowiadali o policyjnych programach prewencyjnych oraz zadbali, aby odwiedzający mieli maseczki.

W miniony weekend na Stadionie Energa odbył się dwudniowy festyn pn. „Bezpieczni na 5” w ramach Weekendowej Strefy Bezpieczeństwa. W imprezie poświęconej bezpieczeństwu wzięli udział policjanci z gdańskiej komendy miejskiej, z komisariatu w Nowym Porcie oraz ruchu drogowego.
Impreza przebiegła z zachowaniem obowiązujących standardów sanitarnych. W specjalnie wydzielonym do tego miejscu policyjny namiot edukacyjny, sprzęt oraz pojazdy służbowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Dla funkcjonariuszy impreza była okazją do tego, aby przekazać uczestnikom cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Zostało jeszcze kilka dni tegorocznych wakacji i podczas odwiedzin ,,niebieskiego’’ namiotu to właśnie na ten temat można było porozmawiać z policjantami. Przy okazji mundurowi mówili o „Bezpiecznej drodze do szkoły”, czyli o kolejnej bardzo ważnej, prewencyjnej akcji policjantów.

Każdy z odwiedzających mógł liczyć na ciekawe gadżety i drobne nagrody za udział w konkursach.
Kolejną atrakcją była możliwość zrobienia zdjęcia w towarzystwie policjantów oraz przy pojazdach służbowych, z których szczególnym zainteresowaniem cieszył się policyjny motocykl.

Sam obowiązek zachowania dystansu społecznego oraz zasłaniania nosa i ust był przestrzegany przez uczestników, a jeżeli ktoś zapomniał lub zgubił swoją maseczkę, otrzymał nową od policjantów.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe