Taryfa Pomorska w pigułce. Przypominamy, gdzie i za ile kupować bilety kolejowe

  • 27.08.2020, 11:13
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Taryfa Pomorska w pigułce. Przypominamy, gdzie i za ile kupować bilety kolejowe

Podziel się:

Oceń:

Nowa Taryfa Pomorska ułatwia podróżowanie po województwie pociągami regionalnymi przewoźników : SKM oraz PolRegio (w tym również na linii PKM). Ujednolica też cenę biletów. Bilety można kupować w kasach, automatach na stacjach, u kierowników pociągów oraz przez specjalne aplikacje, jak np. Koleo SkyCash i Bilkom.

Taryfa Pomorska obowiązuje od 1 lipca 2020 roku.

 

Ta sama cena u różnych przewoźników

Dzięki jednolitej taryfie opłat za bilety kolejowe w Pomorskiem, pasażerowie w tej samej cenie mogą odbywać podróż zarówno w pociągach SKM, jak i PolRegio na wybranej trasie (również na linii PKM). Dostępne są m.in. bilety odcinkowe, których cena zależna jest od długości przejazdu, bilety aglomeracyjne, obowiązujące na obszarze konkretnych miast, bilety specjalne, czyli np. dobowe i trzydobowe oraz opłaty za rezerwację miejsca na rower. Ponadto pasażerowie mogą kupować bilety miesięczne, które obowiązują i w pociągach SKM, i PolRegio.

Cennik biletów odcinkowych wg taryfy normalnej.

 

– Nowością jest wprowadzenie na obszarze aglomeracji biletów miejskich – mówi Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury UMWP. – Jednorazowy kosztuje 4,40 zł, a miesięczny 92 zł. Pasażerowie mogą korzystać z dwóch rodzajów takich biletów: jeden pozwala na przejazd na obszarze Gdańska i Sopotu pomiędzy stacjami Gdańsk Lipce–Gdańsk Osowa–Sopot Kamienny Potok. Drugi jest ważny w granicach Gdyni i Sopotu, a więc pomiędzy stacjami Gdynia Cisowa–Gdynia Karwiny–Sopot Wyścigi. Co ważne, to pasażer samodzielnie wybiera, czy chce jechać pociągiem SKM, czy PolRegio, a cena i bilet pozostają bez zmian – informuje dyrektor Manikowski.

Ceny biletów, które obowiązują w granicach miasta Gdańska i Sopotu (Gdańsk Lipce – Gdańsk Śródmieście – Sopot Kamienny Potok – Gdańsk Osowa) LUB w granicach miasta Gdyni i Sopotu (Gdynia Cisowa – Sopot Wyścigi – Gdynia Karwiny).

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe