Motocyklowy Rajd Piaśnicki

  • 28.08.2020, 12:14
  • Jacek Trzosowski
Motocyklowy Rajd Piaśnicki

Podziel się:

Oceń:

Głównym celem rajdu jest rozwijanie wiedzy i świadomości o zbrodni dokonanej w Lesie Piaśnickim wśród mieszkańców Pomorza, tak aby pamięć o ofiarach zbrodni ludobójstwa przetrwała i była przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Uczestnicy to motocykliści, którym na sercu leży propagowanie wiedzy o Martyrologii Piaśnicy z wielu miejsc naszego województwa i kraju. Najliczniejszą grupę stanowią uczestniczy z powiatu wejherowskiego, puckiego i kartuskiego. To z państwa regionu obserwujemy duże zainteresowanie naszym wydarzeniem.

Termin  i miejsce Rajdu
6 września (niedziela). Wyjazd o godz.  14.00 z „Bramy Piaśnickiej” w Wejherowie do nekropolii w Lesie Piaśnickim.


Przebieg Rajdu
Uczestnicy rozpoczynają rajd o godz. 14.00 z „Bramy Piaśnickiej” w Wejherowie Przemieszczają się zwartą kolumną motocyklową w kierunku Lasu Piaśnickiego. Na miejscu o godz. 15:00 odprawiona  zostanie uroczysta Msza Święta.


Postanowienia ogólne
Organizatorem Motocyklowego Rajdu Piaśnickiego jest Stowarzyszenie „Żyj Godnie” w Wejherowie oraz Kapituła Rajdu Piaśnickiego. Nad przebiegiem, organizacją i nadzorem merytorycznym Rajdu czuwa Kapituła Rajdu.


Wszelką korespondencję i rejestrację  dotyczącą Rajdu należy kierować do 1 września 2020 roku pod adresem: Przewodniczącego Kapituły Motocyklowego Rajdu Piaśnickiego: [email protected]  
Marcin Drewa – Wejherowo
tel.: 510-114-114

Tożsamość uczestnika ustala się na podstawie obowiązujących i powszechnie uznawanych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej dokumentów tożsamości. W czasie przejazdu obowiązuje cisza, kultura osobista i jednakowy ubiór (specjalna koszulka uczestnika rajdu). Ważne jest również, przestrzeganie zasad zawartych w Kodeksie Ruchu Drogowego

 

 

Jacek Trzosowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe