Po awarii „Czajki”. Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

  • 07.09.2020, 10:21
  • Źródło: PUW Gdańsk
Po awarii „Czajki”. Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Podziel się:

Oceń:

W związku z awarią układu przesyłowego Zakładu Oczyszczalni Ścieków „Czajka ” w Warszawie, z inicjatywy Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha, odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Omówiono i podsumowano podjęte działania oraz zaplanowano kolejne kroki. WZZK pracuje w trybie ciągłym.

Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska wraz z Pomorskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym prowadzą stały monitoring środowiskowy i sanitarny. Inspekcje utrzymują kontakt z WIOŚ w Warszawie, WIOŚ w Bydgoszczy oraz sanepidem, Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie i Urzędem Morskim.

Pobierane będą próbki wody do badań (WIOŚ - Biała Góra, Kiezmark, Świbno, Zatoka Gdańska - stały punkt monitoringowy OM3 umiejscowiony na północny wschód od ujścia Wisły, PPWIS – Świbno, Mikoszewo).

Pomorski Urząd Wojewódzki apeluje o unikanie kontaktu z wodą z Zatoki Gdańskiej i Wisły oraz nieuprawianie sportów wodnych. Ostrzegamy turystów, wędkarzy, rolników pobierających z Wisły wodę dla zwierząt, czy też do nawadniania upraw - o nadchodzącym zagrożeniu zanieczyszczenia wód.

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe