SPORT NA WSI. Za nami czwarta edycja PROCAM CUP 2020

  • 09.09.2020, 11:31
  • Źródło: Rolnik Pomorski
SPORT NA WSI. Za nami czwarta edycja PROCAM CUP 2020 PROCAM Na treningu w Ryjewie.

Podziel się:

Oceń:

PROCAM CUP to największa impreza piłkarska skierowana do klubów i szkół z małych miejscowości i wsi. Trener Paweł Janas często podkreśla, że talenty rodzą się wszędzie, a rolą dorosłych jest odnalezienie ich i wyszlifowanie. I takie turnieje temu służą.

W latach 2017-2019 w wydarzeniu udział wzięło blisko 2000 młodych piłkarek i piłkarzy z całej Polski. Dotychczasowymi zwycięzcami rywalizacji sportowej byli: UKS Giganci Radymno, LKS Korzenica i Sparta Sycewice. Czwarta edycja PROCAM CUP 2020 w tym roku odbyła się na innych zasadach niż dotychczas. Do projektu zaproszono 36 zespołów z całej Polski.

Dotychczasowy turniej 
z działem blisko 650 młodych piłkarzy, w tym roku zastąpiły profesjonalne treningi piłkarskie wg harmonogramu: 9 sierpnia – Ryjewo (woj. pomorskie), 14 sierpnia – Hyżne (woj. podkarpackie), 16 sierpnia – Gołymin-Ośrodek (woj. mazowieckie), 21 sierpnia – Chodzież (woj. wielkopolskie), 23 sierpnia – Milicz (woj. dolnośląskie) i 27 sierpnia – Myślibórz (woj.  zachodniopomorskie). W każdym mieście odbyły się 3 sesje treningowe  
– Poprzez organizacje wyjątkowych treningów dla najmłodszych chcemy zaszczepić w nich świadomość, że ciężka praca popłaca, a trening może być o wiele lepszą formą zabawy i spędzania wolnego czasu niż chociażby oglądanie telewizji – podkreśla Michał Ciszak, prezes zarządu Procam Polska. – Nasze treningi będą również okazją dla trenerów, by wymienić się doświadczeniami z innymi osobami po fachu – dodaje prezes Ciszak.
–Zdawaliśmy sobie sprawę z oczekiwania młodych piłkarzy biorących udziału w naszym wydarzeniu. Nie mogliśmy pozwolić, by całkowicie zrezygnować z jego organizacji w tym roku. Robimy to przecież dla dzieci z małych ośrodków – tłumaczy Artur Juszczyński, dyrektor ds. sprzedaży w firmie BASF Polska, która jest partnerem wydarzenia. – Dla wszystkich uczestników przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody za udział w specjalnym treningu – podkreśla dyrektor Juszczyński. – Dodatkowo wszyscy wyposażeni zostaną w sprzęt sportowy, który pozostanie do dyspozycji klubów – dodaje z uśmiechem szef Procam Polska, Michał Ciszak.
Przypomnijmy, że choć na kolejnych zwycięzców będziemy musieli poczekać do przyszłego roku, jednak nie zmienia to faktu, że firmy Procam Polska i BASF Polska po raz kolejny nie zapomniały o zaszczepianiu miłości do sportu wśród najmłodszych w tym trudnym roku.
Warto dodać, że patronat nad treningami objął Polski Związek Piłki Nożnej.

Na Pomorzu
W trzech pierwszych sesjach treningowych w pomorskim Ryjewie udział wzięło sześć zespołów, łącznie około 100 dzieci. Treningi poprowadził Marcin Dorna, trener Reprezentacji Polski do lat 16. Poczynaniom młodych zawodniczek i zawodników przyglądał się również Bogusław Kaczmarek, który w przeszłości był m.in. asystentem trenera Leo Beenhakkera. – To budujące, że w Polsce odbywają się tego rodzaju przedsięwzięcia promujące aktywność wśród dzieci i młodzieży. Ciężka praca podczas treningów to jedno, ale najważniejsze jest, by dobrze się bawić grając w piłkę nożną. Tego rodzaju inicjatywy pomagają młodym ludziom uwierzyć w siebie, a to ważna cecha w drodze do wymarzonego sukcesu – stwierdził trener Kaczmarek.
Podczas treningów skupiono się przede wszystkim na technice. Jak podkreślił Marcin Dorna, nie istnieje coś takiego jak podział na piłkarzy z małych czy większych miejscowości. – Talenty są wszędzie – skwitował. – Cieszę się z tak dużego zainteresowania tym wydarzeniem. To pokazuje siłę polskiej piłki nożnej, a każdy z uczestników PROCAM CUP jest naszą nadzieją na przyszłość. Trzymam za nich kciuki – dodał trener Dorna.

Projekt PROCAM CUP 2020 w treningowej odsłonie okazał się strzałem w dziesiątkę! W dobie pandemii oraz wszystkich obostrzeń, organizatorzy znaleźli furtkę, by po raz kolejny zaszczepiać miłość do piłki nożnej wśród dzieci z małych miejscowości i wsi. Zorganizowanie treningów i sparingów okazało się być strzałem w dziesiątkę. Jak podkreślają Michał Ciszak, prezes PROCAM Polska oraz Artur Juszczyński, dyrektor sprzedaży BASF Polska, kolejne edycje wydarzenia przed nami. W jakiej odsłonie? Czas pokaże. Jedno jest pewne. Łączy Nas Piłka! 
Partnerem medialnym wydarzeń organizowanych przez PROCAM na Pomorzu jest Rolnik Pomorski.


Na uwagę zasługuje fakt, iż pomimo trudnego dla wszystkich roku, PROCAM CUP doszło ostatecznie doszło do skutku. – Proszę spojrzeć na radość dzieci. Przecież to najcenniejszy widok dla każdego dorosłego. Nie mogliśmy pozwolić by nasze wydarzenie nie doszło do skutku. Działamy z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych i już dziś myślimy o kolejnych edycjach – podkreślał Michał Ciszak, prezes zarządu PROCAM POLSKA.
Uczestnikami trzech pierwszych sesji treningowych byli: Champions Ryjewo, AMP Mikołajki Pomorskie, AP Progres Lidzbark Warmiński, UKS Żelki Żelkowo, Beniaminek Nowa Wieś Rzeczna oraz Osiczanka Osice.

Podsumowanie
Towarzyszyły nam same pozytywne emocje, dodatkowo pogoda dopisała, więc czego chcieć więcej? W treningach wzięło udział 6 województw, 36 zespołów, ponad 600 zawodników, a nawet kilkanaście zawodniczek! Organizatorzy wydarzenia, czyli firmy działające w branży rolniczej PROCAM Polska i BASF Polska, jak zawsze, stanęli na wysokości zadania. O celach i założeniach projektu pisaliśmy już wcześniej, a tym razem skupmy się na piłkarskich konkretach…
Za część sportową odpowiedzialny był Marcin Dorna, któremu asystował trener młodszego pokolenia – Marcin Serafin. Prowadzone zajęcia składały się z dwóch części: treningowej oraz meczowej. W części treningowej trenerzy skupiali się na wypracowaniu prawidłowej techniki młodych zawodników. A w  sparingach? Niekoniecznie ostateczny wynik, a przede wszystkim dobra zabawa. Piłka ma sprawiać przyjemność, dawać radość i cieszyć, bo na tak wczesnym etapie, to jest najważniejsze. I chyba osiągnęliśmy zamierzone cele, potwierdzeniem tego może być wielkość zainteresowania tym wydarzeniem. To pokazuje siłę polskiej piłki nożnej, przecież każdy z uczestników PROCAM CUP  jest naszą nadzieją na lepszą przyszłość piłki nożnej.
Gra w piłkarskiej ekstraklasie jest marzeniem wielu naszych młodych zawodników. Uczestnicy treningów m.in. mieli okazję zaprezentować się m.in. przed szefem szkolenia Lecha Poznań, Rafałem Ulatowskim. Takie spotkania są doskonałą okazją do wypatrywania perspektywicznie przyszłych zawodników i zapisywania sobie nazwisk tych najbardziej utalentowanych.
Projektowi PROCAM CUP od samego początku przygląda się były trener Reprezentacji Polski, Paweł Janas. Jego zdaniem "talenty rodzą się wszędzie, a rolą dorosłych jest odnalezienie ich i wyszlifowanie". I takie cele postawił sobie właśnie PROCAM CUP, organizując przedsięwzięcie dla dzieci z obszarów wiejskich. 
RedJ Info PROCAM foto PROCAM 

Źródło: Rolnik Pomorski

Zdjęcia (35)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe