Odbierz darmową sadzonkę i przyłącz się do akcji SadziMY

  • 16.09.2020, 11:47
  • Źródło: PUW Gdańsk
Odbierz darmową sadzonkę i przyłącz się do akcji SadziMY

Podziel się:

Oceń:

Lasy i drzewa zapewniają tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i nasze samopoczucie. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

Lasy są domem dla wielu gatunków zwierząt, roślin i grzybów. Leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni Polski. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.

Dzięki inicjatywie Prezydenta RP i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą posadzić własne drzewo. Sadzonki będą rozdawane 18 września w siedzibach wszystkich nadleśnictw oraz regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.Tego samego dnia akcję oficjalnie zainauguruje Para Prezydencka, która weźmie udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r.

W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. nawałnica połamała i wywróciła miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Kaszuby. Lasy Państwowe uprzątnęły już niemal cały teren zniszczony przez wiatr. Pracowało przy tym ponad 1200 leśników i ok. 4 tys. pracowników prywatnych firm usług leśnych oraz kilkaset maszyn leśnych. Dziś przyszedł czas na odtworzenie zniszczonych lasów. W najbliższych latach leśnicy posadzą tam blisko 220 mln nowych drzew.

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe