KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI

  • 20.09.2020, 13:35 (aktualizacja 20.09.2020, 13:38)
  • Tomasz Dominowski
KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI

Podziel się:

Oceń:

W piątek od wczesnych godzin porannych policjanci z malborskiej drogówki przeprowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym pn. KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI. Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Kierowcy mogą spodziewać się, że po minięciu patrolu policyjnego napotkają następną kontrolę prędkości.

18 września br. policjanci ruchu drogowego z malborskiej komendy na terenie całego powiatu przeprowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy Pomiar Prędkości”, co oznacza, że kierowcy po minięciu jednego patrolu mierzącego prędkość, na tej samej drodze napotkają następną kontrolę. Działania mają na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach  z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym jakie skutki może wywołać nadmierna prędkość.

Przypominamy, że najczęstszą przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość. Podczas wypadku duże znaczenie ma fakt z jaką prędkością jedziemy, im ona jest mniejsza tym szanse uczestników zdarzenia drogowego większe.  Dlatego pamiętajmy - wolniej, ale szczęśliwie do celu.

Tomasz Dominowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe