13 poszukiwań listami gończymi i nakazami, a w domu broń i amunicja

  • 22.09.2020, 17:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
13 poszukiwań listami gończymi i nakazami, a w domu broń i amunicja

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali 34-latka, który był poszukiwany listami gończymi, nakazami doprowadzenia oraz w celu ustalenia miejsca pobytu. W chwili zatrzymania mężczyzna miał 13 różnych poszukiwań. Dodatkowo w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli broń, amunicję, łuski oraz proch. Zatrzymany usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni oraz wyrobu amunicji. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

Gdańscy kryminalni od kilku miesięcy pracowali nad sprawą poszukiwań 34-latka, który miał na swoim koncie liczne oszustwa. Mężczyzna był poszukiwany wieloma listami gończymi oraz w celu ustalenia miejsca pobytu, także przez policjantów z Raciborza. 34-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, zmieniał miejsca zamieszkania, ponieważ chciał uniknąć kary i pozostać jak najdłużej na wolności.

Kryminalni sprawdzili wiele miejsc, gdzie mężczyzna mógł się ukrywać i zweryfikowali szereg informacji, aby odnaleźć poszukiwanego. W ostatnich dniach ustalili, że mężczyzna ukrywa się w jednym z mieszka na Chełmie. Pod koniec minionego tygodnia kryminalni z komendy miejskiej weszli do mieszkania poszukiwanego 34-latka i zatrzymali go. W chwili zatrzymania mężczyzna był poszukiwany na podstawie 13 różnych podstaw prawnych. Były to m.in. listy gończe w celu odbycia kary oraz ustalenia miejsca pobytu. Dodatkowo kryminalni zabezpieczyli w mieszkaniu mężczyzny broń palną, kilka magazynków, kilkadziesiąt sztuk amunicji różnego kalibru, ponad 400 szt. łusek, elementy składowe innych broni oraz urządzenia i narzędzia służące do wykonywania broni lub jej przerabiania.

Zabezpieczone przedmioty trafiły do biegłego sądowego z zakresu balistyki, a ich ekspertyza wykazała, że jest to broń oraz amunicja tzw. ostra, na których posiadanie jest wymagane pozwolenie. Zatrzymany 34-latek usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni oraz nielegalnego wyrobu amunicji. Za te przestępstwa grozi mu 10 lat więzienia. Mężczyzna wcześniej jednak odbędzie karę prawie 3 lat więzienia za oszustwa oraz uprawę marihuany, za które był poszukiwany listami gończymi.

Za wyrabianie amunicji grozi kara 10 lat więzienia. Za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia grozi 8 lat więzienia.

 

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe