Poszukiwani mężczyźni i kobieta w rękach sopockich policjantów

  • 23.09.2020, 15:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Poszukiwani mężczyźni i kobieta w rękach sopockich policjantów

Podziel się:

Oceń:

Dzielnicowi, policjanci prewencji oraz policjant ruchu drogowego zatrzymali w ostatnich dniach pięć poszukiwanych osób. Na najbliższe 2 lata do aresztu trafiła 31-letnia gdańszczanka, za którą Nakaz doprowadzenia wystawił Sąd Rejonowy w Sopocie. W areszcie przebywa też 42-latek, który ma do odbycia karę 1 roku i 2 miesięcy więzienia za przestępstwo przeciwko mieniu. Do aresztu trafił również 50-latek bez stałego miejsca zamieszkania oraz 36-letni gdańszczanin, za którymi listy gończe wystawił Sąd Rejonowy w Sopocie. Poszukiwany 39-latek po uiszczeniu grzywny został zwolniony i nie musiał odbywać zastępczej kary pozbawienia wolności.

Tylko w ostatnich dniach sopoccy dzielnicowi, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz funkcjonariusz ruchu drogowego zatrzymali 5 poszukiwanych osób.

21.09.2020 r. dzielnicowi w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 31-letnią mieszkankę Gdańska. Mieszkająca wcześniej na terenie Sopotu kobieta poszukiwana była na podstawie Nakazu, który wystawił za nią Sąd Rejonowy w Sopocie. Zgodnie z wyrokiem sądu ma ona do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności za popełniony wcześniej rozbój. Jeszcze tego samego dnia 31-latka została przewieziona do aresztu śledczego by odbyć zasądzoną karę pozbawienia wolności. W areszcie przebywa również 42-latek bez stałego miejsca zamieszkania, którego zatrzymali policjanci prewencji z sopockiej komendy. Zgodnie z nakazem wystawionym przez Sąd Rejonowy w Gdyni mężczyzna ma do odbycia karę 1 roku i 2 miesięcy więzienia za przestępstwo kradzieży z włamaniem, którego dokonał w warunkach recydywy.

W minionym tygodniu w trakcie pełnionej służby dzielnicowy oraz policjanci prewencji ustalili aktualne miejsca pobytu i zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi, które za nimi wystawił Sąd Rejonowy w Sopocie. Zgodnie z wyrokiem sądu 50-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania na najbliższe 90 dni trafił do aresztu za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece. 120 dni spędzi w areszcie 36-letni gdańszczanin, który również był poszukiwany za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece.

W weekend także policjant drogówki zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. W trakcie pełnionej służby na Alei Niepodległości funkcjonariusz zatrzymał do kontroli drogowej kierującego mercedesem i ustalił, że siedzący za kierownicą 39-letni gdańszczanin jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w związku z nieuregulowaną grzywną w kwocie 150 złotych. Policjant ustalił aktualne miejsce pobytu mężczyzny, a następnie po uiszczeniu grzywny 39-latek został zwolniony.

 

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe