PPK blisko Ciebie

  • 24.09.2020, 12:00
  • Źródło: PUW Gdańsk
PPK blisko Ciebie

Podziel się:

Oceń:

Pracownicze Plany Kapitałowe i wsparcie przedsiębiorców w procesie ich wdrażania to cel dzisiejszej konferencji zorganizowanej przez Wojewodę Pomorskiego, Polski Fundusz Rozwoju (PFR) i PFR Portal PPK. Spotkanie odbywa się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku .

W trakcie konferencji z dziennikarzami spotkali się Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Prezes PFR Portal PPK Robert Zapotoczny.

 

- Aktualnie wskaźniki w województwie pomorskim są zadowalające. Już 30 procent pracowników przystąpiło do PPK – powiedział wojewoda.- Kluczowe znaczenie ma długość oszczędzenia. (…) Dzięki PPK możemy odkładać co miesiąc regularnie kwoty gwarantowane przez państwo. Im szybciej rozpocznie się oszczędzenie, tym wyższy zgromadzony kapitał. Zależy nam, by proces włączania do PPK przebiegał sprawnie. Wynagrodzenia w Polsce rosną i są możliwości oszczędzania na przyszłość - podkreślił Dariusz Drelich. - Dzięki PPK buduje się bezpieczeństwo ekonomiczne, bo posiadanie oszczędności takie bezpieczeństwo daje.

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Patrycja
Patrycja 28.11.2020, 15:50
Pracodawcy powinni podejśc do tematu ppk profesjonalnie od samego poczatku. Wówczas proces wdrażania pójdzie dużo sprawniej. A program moze byc kluczowy w budowaniu wizerunku firmy w oczach pracowników. Im firma porzadniej sie do niego przygotuje i zabezpieczy pracowników - tym lepiej zostanie odebrana przez swoich ludzi

Pozostałe