Policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania włamania do kościoła

  • 25.09.2020, 17:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania włamania do kościoła

Podziel się:

Oceń:

W środę 23 września policjanci zatrzymali mężczyznę, który dwukrotnie usiłował włamać się do jednego z kościołów na terenie Pruszcza Gdańskiego. Sprawne działanie mundurowych z pewnością ułatwił dobrej jakości monitoring, który zarejestrował zdarzenie. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Na przełomie minionego i bieżącego tygodnia miały miejsce dwa usiłowania włamania do jednego z kościołów na terenie Pruszcza Gdańskiego. Sprawca nie zdołał pokonać zabezpieczeń, lecz efektem jego działania są uszkodzenia na kwotę kilku tysięcy złotych.

Śledczy po otrzymaniu zgłoszenia zabezpieczyli różnego rodzaju ślady w tym zapis monitoringu. Z dobrej jakości materiału filmowego można było określić wygląd osoby podejrzewanej.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zajmując się tą sprawą, ustalili krąg osób podejrzewanych i podjęli działania zmierzające do ujęcia sprawcy. Już w środę (23 września) kryminalni zatrzymali 27-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, którego wcześniej powiązali z tą sprawą.

Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie.

Zebrany materiał dowodowy pozwoli śledczym na przedstawienie 27-latkowi dwóch zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem.

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe