Policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do piwnic

  • 30.09.2020, 15:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do piwnic

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Lęborka zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o włamania do piwnic na terenie Lęborka. Podejrzany już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. 32-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem, który zdecyduje o wysokości jego kary.

Policjanci w lipcu i sierpniu tego roku przyjęli zawiadomienia o kilku włamaniach do piwnic na terenie Lęborka. Nieznany sprawca włamywał się do piwnic i kradł różne mienie. Sprawą od razu zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Operacyjni wykonali szereg czynności, zabezpieczyli również nagrania z kamer monitoringu. Z ustaleń, jakie posiadali funkcjonariusze, wynikało, że bezpośredni udział w tych przestępstwach mógł mieć 32-letni mieszkaniec Lęborka. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. W sierpniu 2018 r. opuścił więzienne mury, gdzie odsiadywał wyrok za kradzieże i kradzieże z włamaniem.

32-latek został zatrzymany, a policjanci dokonali analizy podobnych przestępstw z terenu Lęborka. Okazało się, że mężczyzna jest również podejrzany o włamanie do kolejnych piwnic.

Szczegółowa i wnikliwa praca śledczych i funkcjonariuszy operacyjnych pozwoliła na przedstawienie mężczyźnie 10 zarzutów karnych. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że skradzione elektronarzędzia sprzedał przypadkowym osobom.

O wysokości kary dla 32-latka zadecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi jednak wyższy wymiar kary, gdyż mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy.

 

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe