Słupski szpital najlepszy w Polsce. Został nagrodzony w konkursie Inspiracje 2019

  • 02.10.2020, 15:00
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Słupski szpital najlepszy w Polsce. Został nagrodzony w konkursie Inspiracje 2019

Podziel się:

Oceń:

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku znalazł się na pierwszym miejscu w kategorii Nowatorskie produkty i e-usługi poprawiające jakość życia i zdrowia oraz na piątym miejscu w kategorii Działania na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia seniorów.

Plebiscyt Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje 2019 został przezprowadzony przez „Dziennik Gazetą Prawną”. Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali w auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji Warszawie.

Młody i zaangażowany zespół

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku zdobył pierwsze miejsce w kategorii Nowatorskie produkty i e-usługi poprawiające jakość życia i zdrowia. Placówka została doceniona za projekt pod nazwą Program diagnostyki i leczenia obrzęku chłonnego. Wyróżnienie zdobył też w kategorii „Działania na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia seniorów. – Pomimo różnych problemów finansowych i organizacyjnych w służbie zdrowia w szpitalu w Słupsku znalazł się zespół młodych ambitnych i chcących się kształcić młodych chirurgów, którzy postanowili, że zrobią dla swoich pacjentów coś więcej niż wymaga Narodowy Fundusz Zdrowia – mówił prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku Andrzej Sapiński. Dlaczego więcej? – Ponieważ NFZ nie finansuje leczenia obrzęku limfatycznego po operacjach onkologicznych, pomimo że jest to poważny problem zdrowotny dokuczliwy w życiu codziennym – tłumaczył Sapiński. Zespół słupskich chirurgów poświęcił dużo czasu na zdobywanie doświadczenia w ośrodkach klinicznych głównie z granicą w technikach operacyjnych. – Udało się nam nawiązać współpracę z Międzynarodowym Ośrodkiem Chirurgicznego Leczenia Obrzęku Chłonnego w Tokio. Dzięki tym działaniom ośrodek w Słupsku jest jednym z wiodących w Polsce w zakresie zabiegów chirurgicznego leczenia obrzęku chłonnego – dodał prezes Sapiński.

Doceniają nowe inicjatywy

Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje 2019 promuje: osoby, instytucje, szpitale, organizacje pozarządowe i firmy działające w ochronie zdrowia, które w mijającym roku zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zwiększanie bezpieczeństwa pacjentów i pracowników szpitali. Organizatorem konkursu Inspiracje jest firma Idea Trade, koordynator Koalicji Bezpieczny Szpital Przyszłości. Nagrody są elementem programu edukacyjnego kierowanego do osób zarządzających szpitalami i odpowiedzialnych za zarządzanie jakością w swoich placówkach realizowanego od 2015 r.

Przewodniczącym kapituły oraz patronem honorowym jest dr Marek Tombarkiewicz, dyrektor Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. W tym roku do konkursu wpłynęło ponad trzykrotnie więcej zgłoszeń niż w poprzedniej, drugiej edycji. – Konkurs jest okazją dla szpitali i organizacji zajmujących się zdrowiem, by pokazać pozytywne przykłady działań – mówił Marcin Malinowski, partner zarządzający w Idea Trade – Wspólnie prezentujemy i promujemy ludzi oraz zespoły, którym „chce się chcieć”, mimo że szpitale wciąż borykają się z wieloma problemami, a w tym roku ze względu na pandemię sytuacja jest niezwykle trudna i nieprzewidywalna – dodał Malinowski.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe