Szpital Polski w Sztumie i nowe obostrzenia. Zamknięto SOR. Przyjmowane są tylko nagłe przypadki!

  • 03.10.2020, 15:33
  • redakcja
Szpital Polski w Sztumie i nowe obostrzenia. Zamknięto SOR. Przyjmowane… Archiwum

Podziel się:

Oceń:

Jak informuje Zarządzanie Kryzysowe i Ochrona Ludności Starostwa Powiatowego w Sztumie, dyrekcja Szpitala Polskiego z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem podjęła decyzję o zamknięciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Obecnie część personelu SOR przebywa w kwarantannie... Pacjentom w nagłych, ostrych stanach będzie udzielana pomoc.

Jak czytamy w komunikacie, Szpitalny Oddział Ratunkowy w sztumskim szpitalu w związku z wykryciem zakażenia SARS CoV-2 został zamknięty.

Kierownictwo szpitala prosi o zrozumienie sytuacji i korzystanie w sytuacjach wymagających pomocy lekarskiej z podstawowej opieki zdrowotnej o ile nie dotyczy to nagłego zagrożenia życia.

Część personelu zespołu przebywa na kwarantannie. W związku z brakiem możliwości zabezpieczenia harmonogramu czasu pracy w SOR, dyrekcja Szpitala Polskiego w Sztumie została zmuszona do podjęcia decyzji o czasowym wstrzymania pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego do odwołania.

Na szczęście dla pacjentów, osobom w stanie nagłego zagrożenia życia, np. zawał, udar, poród, ostre bóle brzucha będzie udzielona pomoc. Wszystkie planowe przyjęcia pacjentów do zabiegów operacyjnych i badań diagnostycznych będą realizowane na bieżąco.

 

W budynku, w którym działa SOR m.in. Oddział chirurgiczny i neurologiczny pracują w zwykłym trybie. Szpital jednak wprowadził nowe obostrzenia, szczególnie dotkliwe dla pacjentów oddziału rehabilitacyjnego. Od piątku 2 października pacjenci mają zakaz opuszczania budynku. Nie mogą poruszać się nawet po terenie szpitalnego parku, ani przyjmować gości.

 

(red.)

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe