UWAGA TRENING! Prosimy nie reagować na sygnały dźwiękowe w dniach 6-9 października br. na terenie powiatu sztumskiego!

  • 05.10.2020, 16:07
  • redakcja
UWAGA TRENING! Prosimy nie reagować na sygnały dźwiękowe w dniach 6-9 października br. na terenie powiatu sztumskiego! Starostwo Powiatowe w Sztumie

Podziel się:

Oceń:

Stanowisko ds. Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Powiatu Sztumskiego informuje, że w dniach 6-9 października 2020 r. na terenie Polski odbędzie się ćwiczenie RENEGADE / SAREX 2020 w trakcie którego Centrum Operacji Powietrznych–Dowództwa Komponentu Powietrznego będzie emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego samolotu oraz będą wykorzystywane do celów treningowych systemy ostrzegania i alarmowania ludności.

Podczas treningu będą przekazywane drogą radiową ćwiczebne komunikaty ostrzegawcze dotyczące naruszenia przestrzeni Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statucie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W związku z tym na terenie powiatu sztumskiego oraz innych obszarów województwa pomorskiego i kraju mogą być nadane sygnały alarmowe (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza zgodnie z powszechnie obowiązującymi sygnałami alarmowania, oznaczające:

 

  • ogłoszenie alarmu – dźwięk modulowany trwający trzy minuty
  • odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający trzy minuty.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sztumie  

_redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe