Policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Mundurowi apelują o ostrożność.

  • 07.10.2020, 11:09
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Mundurowi apelują o ostrożność.

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu dwóch wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W poniedziałek 5 października po godzinie 18 w miejscowości Borowina (p. gdański, gm. Przywidz) osobowy seat zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. 20-letni kierujący poniósł śmierć na miejscu. We wtorek około godziny 7 rano osobowy peugeot uderzył w bok ciężarowego mercedesa, który wytrącony z toru jazdy zderzył się czołowo ze skodą. Kierujący skodą 35-latek zginął na miejscu. Teraz śledczy pracujący przy sprawach dokładnie analizują całe zdarzenia, żeby szczegółowo je odtworzyć i ustalić ich przyczyny okoliczności.

W poniedziałek 5 października po godzinie ok. godz. 18.20 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w miejscowości Borowina (p. gdański, gm. Przywidz). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że osobowy seat zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia 20-letni mężczyzna, który kierował pojazdem, poniósł śmierć na miejscu.

Z kolei we wtorek po godzinie 7 rano dyżury dostał zgłoszenie o wypadku w Gołębiewku (gm. Trąbki Wielkie).

Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że osobowy peugeot podczas wymijania się ciężarowym mercedesem uderzył w tył jego naczepy, wskutek czego wytrącił ten pojazd z toru jazdy. Ciężarówka zjechała na pas przeciwległy, gdzie zderzyła się czołowo ze skodą jadącą za peugeotem. Wskutek tego zdarzenia śmierć poniósł 35-letni kierujący skodą, a kierowcy peugeota oraz mercedesa i pasażer z peugeota zostali odwiezieni karetką pogotowia do szpitali.

Na miejscu tych tragicznych w skutkach wypadków policjanci pod nadzorem prokuratora i Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim przy udziale technika kryminalistyki wykonali oględziny pojazdów, miejsc zdarzeń oraz szkice i zdjęcia.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe