Rola i funkcja Banków Ludowych na Powiślu dla społeczności polskiej. Wykład o Bankach na Zamku w Sztumie

  • 12.10.2020, 17:00
  • redakcja
Rola i funkcja Banków Ludowych na Powiślu dla społeczności polskiej. Wykład… Muzeum Zamek w Sztumie

Podziel się:

Oceń:

Starostwo Powiatowe w Sztumie wspólnie z Muzeum Zamek w Sztumie zapraszają na wykład Arkadiusza Dzikowskiego: „Banki Ludowe na Powiślu jako miejsce integracji środowisk polskich”. To kolejna odsłona wydarzeń kulturalnych związanych z Rokiem Plebiscytu na Powiślu.

Wykład będzie miał miejsce 15 października 2020 r., o godz. 17.00 na zamku. Będzie rzadką okazją do zdobycia wiedzy nt. tego rodzaju organizacji na Powiślu, których rola w integracji powiślańskich Polaków w okresie zaborów, Plebiscytu i w dwudziestoleciu międzywojennym – jest nie do przecenienia. Banki Ludowe na Pomorzu wspierały poddawane germanizacji lokalne społeczności polskie.

Zgłoszenia udziału w wykładzie należy dokonywać pod nr tel. 727 633 533. UWAGA: liczba uczestników jest ograniczona. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wykład jest częścią programu edukacyjnego wystawy „O niepodległą Polskę. Plebiscyt na Powiślu 1920 r.” sfinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 - 2022.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe