Grupa Energa wzmocni finansowo gdańską Lechię

  • 09.10.2020, 16:08
  • CC
Grupa Energa wzmocni finansowo gdańską Lechię

Podziel się:

Oceń:

W piątek w siedzibie Grupy Energa S.A. w Gdańsku podpisano umowę o współpracy Energa S.A. z klubem Lechia Gdańsk. Umowa przewiduje wzrost finansowania klubu o 60 %. W podpisaniu umowy brał udział Daniel Obajtek - Prezes Grupy Orlen S.A., która w kwietniu przejęła Grupę Energę S.A.

Prezes PKN ORLEN S.A. Daniel Obajtek:

W kwietniu przejęliśmy Grupę Energa. Dzisiaj Grupa jest i bardzo dobrze się rozwija. Grupa inwestuje, jest zdecydowanie silniejsza, ma silniejszego partnera. Ten etap przejęcia Grupy Energa mamy za sobą. Następny etap, który prowadzimy, to etap przejęcia Grupy Lotos. Również Grupa Lotos będzie nadal rozwijała się tu na Pomorzu, nadal będzie płaciła podatki, tak samo jak Grupa Energa nadal się rozwija, nadal jest na Pomorzu, nadal płaci podatki. W momencie, kiedy przejmowaliśmy, było wiele pytań odnośnie sportu, odnośnie zadań społecznych. Żartowałem, że przejście Grupy Energa pod Grupę Orlen, tylko i wyłącznie wzmocni te zadania społeczne. Dla nas, rzeczą również bardzo ważną, jest to, żeby inne zadania społeczne rozwijały się. Szczególnie, żeby rozwijały się w tym regionie. Rozmawiałem z wieloma klubami, pozawieramy następne umowy, ale dla nas bardzo ważna jest Lechia Gdańsk. To klub, który jest symbolem Gdańska i Pomorza, z wieloletnią, ponad 75-letnią tradycją. Wspaniały klub, wspaniały zarząd, a szczególnie wspaniali kibice. Będąc prezesem Energa S. A., niejednokrotnie doświadczyłem tej jedności, siły klubu, zaradności, profesjonalizmu. Pragnę Państwu ogłosić, że Grupa Energa 13 lat inwestuje w Lechię Gdańsk. Tym razem podpisaliśmy rekordową umowę, która zwiększa finansowanie o 60 procent w porównaniu z umową z ubiegłego roku. To jest bardzo ważne dla Grupy, dla tej podstawowej drużyny, dla akademii, którą również prowadzą. To jest bardzo ważne dla mieszkańców Pomorza, dla kibiców Lechii. Niejednokrotnie widzimy wszyscy, będąc na meczu, jaka jest wspaniała atmosfera. Kibice są jednością z klubem, a klub i zespół jednością z kibicami. To jest wielka, wspaniała chwila. Myślę, że pod skrzydłami Energa S.A., która jest w silnej Grupie Orlen, drużyna Lechii będzie miała dodatkową siłę, do wspaniałego rozwoju. Dziękuję za współpracę. To dla mnie zaszczyt współpracować z państwem. Jeszcze raz dziękuję.

Na zdjęciu: Prezes Grupy Orlen S.A. Daniel Obajtek

Dyrektor Lechii Gdańsk Michał Hałaczkiewicz

To dla nas wielka radość. Cieszymy się, że współpraca z Grupą Energa, Grupą Orlen, przedłużona została na kolejny sezon. Myślę, że jest to przede wszystkim dowód na to, że dla obu stron historia tej współpracy jest zadowalającą. Tym bardziej biorąc pod uwagę to, że Grupa Energa, jest naszym głównym sponsorem od 2016 roku. Niemniej, współpraca trwa już od 13 lat. W tym okresie wydarzyło się dużo w klubie, w sensie sportowym. To piękna karta historii, jeżeli chodzi o osiągnięcia sportowe: 3 miejsce w Ekstraklasie, Puchar Polski, tak długo wyczekiwany, przypadał właśnie na ten czas. Ta współpraca, którą nawiązaliśmy z dużym sukcesem i na tak wysokim poziomie, jest dowodem na to, że dwie silne marki łączy wspólny cel. Tym celem niewątpliwie jest rozwój społeczności lokalnej wokół sportu, rozwój poprzez sport, rozwój w sportowym duchu. Myślę, że ten czas, który jest za nami i przed nami, będzie dowodem na to, że współpraca dwóch silnych marek może zdziałać wiele. Na to liczę. Warto podkreślić, że dzisiaj sukces w profesjonalnym sporcie jest funkcją wielu elementów. Poza profesjonalizmem, odpowiedzialnością, naturalną, wewnętrzną motywacją wszystkich pracowników, zarówno tych bezpośrednio na boisku, jak i tych wspierających i pracujących na rzecz drużyny jest jednym aspektem. Niemniej ten sukces w profesjonalnym sporcie, nie jest dziś możliwy bez solidnego mecenatu ze strony biznesu. Tym bardziej cieszy fakt, że tak silna marka, jaką jest Grupa Energa oraz Grupa Orlen jest naszym partnerem. Partnerem w czasie, który też jest dużym wyzwaniem dla sportu. Te okoliczności powodują, że silny patronat, silny mecenat, jest dla nas bardzo istotny. Liczymy na to, że wsparcie, które Państwo nam udzielacie, będzie się przekładać na kolejne sukcesy sportowe naszego regionu.

Na zdjęciu: dyrektor gdańskiej Lechii Michał Hałaczkiewicz

 

CC

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe